2021. október 23., szombat

Margó Fesztivál

2021. október 14.

Margó Fesztivál

 Október 14-17. / Budapest /Várkert Bazár

Október 16, szombat
 
15:00  
Szávai Géza: Az életed, Polcz Alaine. A szerzőt Szabó T. Anna kérdezi
 
Október 14., csütörtök
 
15:30  
Margó-díj-átadó 2021
17:30 
Szorongatott idill – felolvasószínház Nemes Nagy Ágnes–Lengyel Balázs és Polcz Alaine–Mészöly Miklós levelezéséből
17:00  
Faludi Julianna: Faltól falig
17:30  
Kozma Lilla Rita: Utcamesék
18:15  
Sigríður Hagalín Björnsdóttir: Szent szó
18:30  
Tóth Krisztina: Bálnadal
18:45  
Markó Béla: A haza milyen?
19:30  
Jennifer Teege – Nikola Sellmair: Nagyapám engem agyonlőtt volna - Egy fekete nő szembenéz családja náci múltjával
20:00  
Németh Róbert: Nem vagyok itt és Szarka Károly: Az én hibám
20:30  
Magashegyi Underground
 
Október 15., péntek
 
16.30
Szántó T. Gábor: Keleti pályaudvar, végállomás 
16:45  
Annemarie Bon: Fake!
17:30  
Bödőcs Tibor: Mulat a Manézs
17:45 
Vay Blanka: Saját ketrec
18:00  
Danyi Zoltán: A rózsákról
19:00  
Háy János: Mamikám
19:00 
Kalapos Éva Veronika: Ezek voltak az apák
19:30  
Jón Kalman Stefánsson: Ásta
20:00  
Az antropocén és A ránk bízott kert. Ökoköltészet – világirodalmi antológia
20:30  
Kollár-Klemencz László: Öreg Banda
 
Október 16. szombat
 
10:00  
Miklya Luzsányi Mónika: Mesék, hősök, zűrök Mónikával
10:45  
Tea Stilton: Tea Angyalai Budapesten
11:00  
Könyves Séták: Buja Buda
11:30  
Lőrinc László: 25 szelfi a felvilágosodás korából
12:30  
Ruxandra Cesereanu: Angelus
12:30  
Hazai ízek - emlékezés Hazai Attilára és a 2021. évi Hazai Attila Irodalmi Díjról szóló döntés bejelentése. Közreműködők: Berta Ádám, Bucsics Katalin, Garaczi László, Máté Gábor, Szegő János.
13:45  
Berta Ádám: Magamat rajzolom középre
14:00  
Kaszás György: Gondolkodássuli
14:30  
Most múlik - Harminc magyar író az emberi méltóságról
15:00  
Szávai Géza: Az életed, Polcz Alaine
15:30  
Gaelle Josse: Ellis Island utolsó őre
16:00  
Pataki Ági: Nyitottan a világra
16:15  
Forró Bence:​​ Variációk boldogtalanságra
16:45  
Irene Solà: Énekelek, s táncot jár a hegy
17:30  
Mezei Márk: Zsidó temetés
17:30  
Csányi Vilmos: Kíváncsiságom története
18:00  
Bodor Ádám: Az értelmezés útvesztői
18:45  
Szelle Ákos: Veszettül
19:00  
Simon Márton: Éjszaka a konyhában veled akartam beszélgetni
19:45  
Alex Schulman: A túlélők
20:00  
Szilasi László: Tavaszi hadjárat
20:30  
Krizsó Live Act
 
Október 17., vasárnap
 
10:00  
MI A NYUCA?
10:00  
Milbacher Róbert: Tátiti Tibike, a világ utolsó táviratkihordója gondol egy merészet
10:45  
Haszán Míra: Spicc / pipa – a balett rivaldafényben és a függöny mögött
11:00  
Belefér egy pici szívbe (Grecsó Krisztián és a Csík Zenekar)
11:00  
Könyves Séták: Buja Pest
11:30  
Lipták Ildikó: Csak neked akartunk jót
12:00  
Gáti István: Kornél, a kobra – Lélektetoválás
12:30  
14:00  Vonnák Diána: Látlak
14:00  
Janikovszky Éva: Van egy jó hírem!
14:30  
Bányainé Nagy Judit, Fancsikai Eszter, Tapasztó Orsi: Nem akarok beleszólni - Innen szép nyerni
 
15:00  
Zsoldos Péter-díj
 
15:15  
A fukusimai búvár és más novellák
16:00  
Tisza Kata: Egyedül – A szerethető öregedés felé
16:00  
Konrád József: A behajtó
16:45  
Ivan and the Parazol: Budai Pop. (Közreműködők: Babiczky Tibor, Czinki Ferenc, Kemény Zsófi, Vitáris Iván, Balla Máté, Simon Bálint, Springer Márton)
17:00  
Transzgenerációs történetek
17:30  
Dezső András: Fedősztori
18:30  
Bartók Imre: Lovak a folyóban és Sepsi László: Termőtestek
19:00  
Karafiáth Orsolya: Egymás könyve
19:30  
Mastercard - Alkotótárs
19:45  
ŠVEJK 100 (Közreműködők: Fehér Renátó, Szeifert Natália, Perti Nagy Lajos, Kadarkai Endre)
20:30  
Klasszik Lasszó: Magyar szakítós (Közreműködők: Schoblocher Barbara, Jancsó Gábor, Benkő Dániel, Kemény Zsófi, Vitáris Iván, Sárkány Bertalan, Czinki Ferenc)
English