2017. május 25., csütörtök

Archívum 2007

 

2007. évi díjazottak:

 

András Sándor: Füst Milán díj

Andrassew Iván: Táncsics-díj, Demény Pál-emlékérem

Angyalosi Gergely: Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje

Balázs Attila: Pro Literatúra-díj (kispróza kategóriában)

Balogh Tamás: Bárka-díj

Bán Zsófia: Balassa Péter-díj

Bányai János: Déry Tibor-díj

Báthori Csaba: József Attila-díj

Berkovits György: József Attila-díj

Bodor Béla: József Attila-díj

Böszörményi Gyula: József Attila-díj, Bács-Kiskun Megye aranygyűrűje

Csaplár Vilmos: Csernus Ákos-díj

Dérczy Péter: József Attila-díj, Alföld-díj

Dragomán György: József Attila-díj

Esterházy Péter: A Magyar Köztársasági Érdemrend Középkeresztje, 
         Színházi Dramaturgok Céhének díja,  Grinzane-Beppe Fenoglio-díj                                

         Budapesti Román Kulturális Intézet kulturális nívódíja

Földényi F. László: Széchenyi-díj

Forgách András: Déry Tibor-díj, Füst Milán-díj, Üveggolyó-díj

G. István László: Zelk Zoltán-díj

Garaczi László: Palládium-díj

Géczi János: Artisjus Irodalmi Díj

Gergely Ágnes: Artisjus Irodalmi Nagydíj

Gömöri György: Magyar Köztársaság Középkeresztjének érdemrendje

Grendel Lajos: Márai Sándor-díj

Györe Balázs: Szépírók Díja

Harcos Bálint: Bródy Sándor-díj

Háy János: Artisjus Irodalmi Díj, Gundel Művészeti díj

Kántor Péter: Babérkoszorú-díj

Kemény István: Palládium-díj, Babérkoszorú-díj

Kiss Ottó: Artisjus Irodalmi Díj

Konrád György: Werfel-díj

Márton László: Márai Sándor-díj

Mesterházi Mónika: József Attila-díj

Nádas Péter: A Magyar Köztársasági Érdemrend Középkeresztje, Angyalföld díszpolgára

Parti Nagy Lajos: Kossuth-díj, Szép Ernő-jutalom

Péterfy Gergely: litera-díj

Podmaniczky Szilárd: Pro Literatúra-díj (irodalmi publicisztika kategóriában)

Polgár Ernő: Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje

Sebők Zoltán: Németh Lajos-díj

Spiró György: Táncsics Alapítvány Életmű Díj

St.Auby Tamás: Munkácsy Mihály-díj

Székely Magda: Demény Pál-emlékérem

Szilágyi Ákos: Pro Literatúra-díj (esszé kategóriában)

Szkárosi Endre: József Attila-díj

Tábor Ádám: Szépírók Díja

Takács Zsuzsa: Kossuth-díj

Tandori Dezső: Goethe-díj, Szépírók Díja, Prima Primissima Díj

Tolnai Ottó: Kossuth-díj

Tóth Krisztina: Márai Sándor-díj

Varró Dániel: Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt

                      

Január

 

Január 5. este 6 óra

Újlipótvárosi Klub-Galéria (Budapest, XIII. Tátra u. 20/b.)

Az ÚJLIPÓTVÁROSI ESTÉK program keretében felolvas Spiró György, Polcz Alaine, Kálnay Adél, Grecsó Krisztián

Irói miniportrék: Payer Imre.

Az est moderátora: Polgár Ernő szerkesztő-dramaturg.

Közreműködik: Györgyi Anna, színművész, Fehér Dominika hegedűművész


Január 10. szerda délután 5 óra

A Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Kelenföldi Könyvtárában

HYPPOLITTÓL WERCKMEISTERIG – Szellemi kalandozás a film és a mozi történetében.

A Palatinus Kiadó gondozásában megjelent Kelecsényi László: A magyar hangosfilm hét évtizede kötetének ürügyén a szerzővel beszélget Jolsvai András


Január 10. este 6 óra

R Klub - Budapesti Műszaki Egyetem

A nézőtérrel szemben: Schein Gábor. A havonta jelentkező beszélgetéssorozat

A sorozat szerkesztője Schein Gábor beszélgető -társa Györe Gabriella


Január 11. este 7 óra

Nyitott Műhely- A KÖNYV UTÓÉLETE

Irodalmi Párok

III. Burger Barnával és Kőrösi Zoltánnal Bán Magda és Torma Tamás beszélget


Január 16. este fél 6

MU Színház

A műKEDDvelőben - költői kérdések és válaszok

Bodor Béla beszélgetőtársa Tatár Sándor

A sorozat háziasszonya Lárai Eszter


Január 16. este 6 óra

Eckermann Kávézó

Kreatív felejtés és emlékezéskultúra – Hat magyar és hat német író kereste egymás írásaiban a válaszokat, a tapasztalatok alapján pedig új művek születtek.

A felolvasó magyar alkotók: Balla Zsófia, Garaczi László, Kukorelly Endre, Márton László, Németh Gábor, Parti Nagy Lajos

A Szépírók Társasága és a Literarisches Colloquium Berlin közös estje a bipolar pályázati program támogatásával valósul meg


Január 24.

Utas és holdvilág Antikvárium, Veszprém

Bozsik Péter estje

A téma Az attentátor, Matuska Szilveszter regénye

Beszélgetőtárs Brassai Zoltán irodalmár


Január 25. este fél 8

Stúdió K

BOROSTYÁN-ESTEK A KÖLTŐ SZÍNHÁZA

Balla Zsófia vendége Nádasdy Ádám


Január 25 délután 5 óra

Dunaújváros, Kortárs Művészeti Intézet

Parti Nagy Lajossal Gyöngyössy Csaba beszélget

 

Február


Február 1. este 6 óra

Utas és holdvilág Antikvárium

Garaczi László szerzői estje

Beszélgetőtárs Garaczi Imre filozófus, egyetemi docens


Február 2. este 6 óra

Újlipótvárosi Klub-Galéria

ÚJLIPÓTVÁROSI ESTÉK.

Felolvas:  Konrád György, Szilágyi Ákos, Németh Gábor, Hartay Csaba, András Sándor

Irói miniportrék: Bodor Béla, Payer Imre 

Moderátor: Polgár Ernő szerkesztő-dramaturg

Közreműködik: Klacsmann Zsófia gordonkaművész


Február 7. este 7 óra

Nyitott Műhely

Késelés villával- Cserna-Szabó András estje

Beszélgetőtársak: Babiczky Tibor és András László


Február 8. este 6 óra

INDA Galéria, Király utca

NYITOTT VERSEST- Varga Virág, Gyukics Gábor és Dukay Nagy Ádám dzsesszel tálalt havonkénti irodalmi csemegéje

Februári vendég: Térey János

Házigazda: Gyukics Gábor

Zene: Barabás Lőrinc (trombita)


Február 8. este 6 óra

Utas és holdvilág Antikvárium

Molnár Sándor vendége Závada Pál

Beszélgetőtárs: Bozsik Péter


Február 14. este 7 óra

Nyitott Késelés villával

Vendég Réz Pál, a Holmi főszerkesztője

Beszélgetőtársak: Babiczky Tibor és András László


Február 15. este 7 óra

Nyitott Műhely- Irodalmi Párok IV.

Vendégeink: Nádori Lídia és Závada Pál, akikkel Bán Magda és Torma Tamás beszélget


Február 16. este 6 óra

Utas és holdvilág Antikvárium, Veszprém

Kertész Ákos szerzői estje


Február 16. este 6 óra

Székesfehérvár, Pelikán Galéria

Ficsku Pál könyvbemutatója

A Gyerekgyár című könyvről a szerzővel Pallag Zoltán beszélget


Február 20. este fél 6

MU Színház

Petőcz András A születésnap című könyvének bemutatója

Közreműködik: Vallai Péter színművész és Zsávolya Zoltán iró


Február 20. este 6 óra

Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának kari konferenciaterme

Balogh Tamás Álmodozók irkafirkája című tanulmánykötetét bemutatja és a szerzővel beszélget: Szilasi László


Február 21. délután 4 óra

Dunaújváros József Attila Könyvtár Gyermekkönyvtára

Petőcz András találkozik a Cimborákkal A KÖNYV UTÓÉLETE programban

Beszélgetőtársa Kálnay Adél


Február 22. este fél 8

Stúdió K

BOROSTYÁN-ESTEK: A KÖLTŐ SZÍNHÁZA

Balla Zsófi vendége  Halasi Zoltán költő, műfordító, esszéíró


Február 22. este 9 óra

Szeged, Anna-fürdő

A  Szegedi Tudományegyetem Modern Magyar Irodalom Tanszéke és a Pompeji Alapítvány felolvasó estet rendez az Anna-fürdő termálmedencéjében

Az est vendége Jász Attila.


Február 27. délután 5 óra

A Szegedi Tudományegyetem Modern Magyar Tanszékének vendége Szkárosi Endre az ELTE docense, költő, műfordító

Mi az, hogy avangárd? című kötetéről beszélget vele Müllner András 


Február 27. este 6 óra

Utas és holdvilág Antikvárium, Veszprém

Ficsku Pál  szerzői estje

Beszélgetőtársa Brassai Zoltán

 

Március

 

Március 1. este 6 óra

Veszprémi Egyetem Magyar Irodalomtudományi Tanszék

A Trialógusok-Visszahívás est vendége Grecsó Krisztián

Kérdezők: Szilágyi Zsófi, Bozsik Péter

Szervezők: EX Symposion Alapítvány, Veszprémi Egyetem Magyar Irodalomtudományi Tanszéke


Március 1. este 7 óra

Szépművészeti Múzeum

Van Gogh-Dalok Songwriters’ Dalfest - a kiállítás  dalfestő társrendezvénye

Dalíróink ezen az estén:, Karafiáth Orsolya, Tóth Kriszta, Szilágyi Ákos, Király Levente, Bárdos Deák Ági,  Borbély Szilárd, Az est házigazdái Sziámi, Bárdos Deák Ági, Szépművészeti Múzeum


Március 2. este 6 óra

Újlipótvárosi Klub-Galéria 

Felolvas Kukorelly Endre, Rapai Ágnes, Kozma György, Háy János. Irói miniportrék Payer Imre

Az est moderátora Polgár Ernő szerkesztő-dramaturg

Közreműködik: Bartek Zsolt klarinétművész


Március 5. délután 5 óra

Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Központi Könyvtára

Kőrösi Zoltán  Milyen egy női mell című könyvének bemutatója

A szerzővel Reményi József Tamás beszélget


Március 6. délután 4 óra

Írók Boltja

G. István László: Amíg alszom, vigyázz magadra c. kötetét Tóth Krisztina mutatja be


Március 8. délután 5 óra

Szombathely, Berzsenyi Dániel Megyei Könyvtár

Farkas  Zsolt, Garaczi László, Kukorelly Endre estje


Március 8. este 6 óra

INDA Galéria

NYITOTT VERSEST

Márciusii vendég: Nádasdy Ádám

Házigazda: Dukay Nagy Ádám

Zene: BARABÁS LÖRINC (trombita)


Március 8. este 7 óra

Knjižnica Lendava – Könyvtár Lendva

Irodalmi találkozó Tolnai Ottóval és az Ómama egy rotterdami gangszterfilmben szlovén nyelvre fordított kötetének bemutatása

A fordítás Gaál Gabriella munkája


Március 8. este 9 óra

Teaházban (Szeged Tisza Lajos krt. 60). A Szépírók Társasága

A Pompeji Alapítvány felolvasóest vendége Szijj Ferenc


Március 8.

Gödör Klub

Világgödör - Női ének

Este 9 órakor Bardo (Ági50), Sziámi, Ludditák koncert

 

Március 9. este 6 óra

Erdős Virág,  Karafiáth Orsolya, Noth Zsuzsánna, Tóth Kriszta felolvasó estje

Moderátor Ági50


Március 12. délután 1 óra

Kalocsai Szent István Gimnázium

Rendhagyó irodalmi óra: Cserna-Szabó Andrással beszélget Király Levente


Március 13. délután fél 6

Mu színház

Nagy Gergely, Noth Zsuzsánna, Poós Zoltán estje a MűKEDDvelő sorozatban

Kérdező: Bárdos Deák Ágnes

Házigazda: Lárai Eszter


Március 13. este 6 óra

Veszprém, Utas és Holdvilág

Spiró György szerzői estje

Beszélgetőtárs Brassai Zoltán


Március 14. este 6 óra

Sirály

A nézőtérrel szemben: Háy János

Beszélgetőtárs: Györe Gabriella


Március 14. este 7 óra

Nyitott Műhely- KÉSELÉS VILLÁVAL

Vendég: GRECSÓ KRISZTIÁN

Beszélgetőtársak és a sorozat szerkesztői: Babiczky Tibor és András László


Március 15. este 7 óra

Nyitott Műhely- Irodalmi Párok V.

Dés Lászlóval és Esterházy Péterrel Bán Magda és Torma Tamás beszélget


Március 16. este 6 óra

Green House Pub - Zöld Ház

Kukorelly Endre, Grecsó Krisztián, Hartay Csaba estje


Március 21. este 6 óra

Veszprém, Utas és Holdvilág Antikvárium

Kukorelly Endre

Kérdező: Bozsik Péter


Március 21. délután 5 óra

Mezőtúr

Kilenc és Fél

Írók újra a Túri  Könyvtárban!

Az ALAK (Alkotók Aktív Közössége) és Közösségi Ház közös programja keretében három író érkezik Mezőtúrra: Márton László, Závada Pál és Nádasdy Ádám

Kozák Tibor, az ALAK vezetője beszélget velük a felnőtt könyvtárban


Március 22. este 7 óra

Stúdió K

Borostyán Estek: A költő színháza

Balla Zsófia vendége Cselényi Béla


Március 22. este 9 óra

Szeged, Anna-fürdő

Költészet a fürdőben

A Szépírók Társasága és a Pompeji Alapítvány felolvasó estet rendez az Anna-fürdő termálmedencéjében

Az az est vendégei: Marno János és Varga Imre


Március 22. délután 5 óra

Dunaújváros, Kortárs Művészeti Intézet

Kálnay Adél vendégei Esze Dóra és Halász Margit


Március 27. délután 5 óra

Pozsony, MKKI

IRODALOM ÉS… AZ ÉNEKLŐ DÍVA

Beszélgetés Karafiáth Orsolya költő-összművésszel irodalomról és dalokról

A társalgást Csepécz Szilvia újságíró, költő vezeti


Március 28. délután 6 óra

Marosvásárhely, Ariel Bábszínházban

A L@TÓ Irodalmi Színpad márciusi meghívottja Kornis Mihály, akivel Láng Zsolt beszélget


Március 29. este 6 óra

Veszprémi Egyetem Magyar Irodalomtudományi Tanszék

A Trialógusok est vendége Kiss Ottó

Kérdezik: Szilágyi Zsófi, Bozsik Péter

Szervezők: EX Symposion Alapítvány, Veszprémi Egyetem Magyar Irodalomtudományi Tanszéke


Március 29. este 7 óra

Nyitott Műhely- HATÁRON TÚLI MAGYAR IRODALOM/VAJDASÁG

Vendégek: Tolnai Ottó, Balázs Attila Szerbhorváth György

Moderátor: Mészáros Sándor


Március 28–29.

Literarisches Colloquium Berlin Emlékezéskultúra és kreatív felejtés

Robert Schindel, Terézia Mora és Marcel Beyer mutaja be Balla Zsófiát, Parti Nagy Lajost és Garaczi Lászlót

Thomas Lehr, Julia Franck, Katja Lange-Müller mutatja be Kukorelly Endrét, Márton Lászlót, Németh Gábort

 

Április


Április 4. délután 6 óra

Sirály

A nézőtérrel szemben: Györe Gabi

Vendége: Forgách András


Április 6. délután 6 óra

Újlipótvárosi Klubgaléria

Polgár Ernő vendégei: Balla Zsófia, Gömöri György, Parti Nagy Lajos, Báthori Csaba, Sándor Iván

Írói miniportrék: Payer Imre

Közreműködik Frank Tamás nagybőgőn a Largo Egyesület szervezésében


Április 11.

Költészet Napja a budapesti József Attila Gimnáziumban

Az iskola költővendége Gyukics Gábor, aki beszélget a diákokkal, felolvassa verseit és József Attila-versfordításait


Április 11. délután fél 5

Nyíregyháza

A Magyar Költészet Napja alkalmából Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár vendége Tóth Krisztina író, költő, műfordító és Háy János író, költő.

A beszélgetést vezeti Gerliczki András főiskolai docens


Április 11.  délután 6 óra

Nyitott Műhely- KÉSELÉS VILLÁVAL - költészet napi "különkiadás"

Vendégek: Lator László, Várady Szabolcs, Parti Nagy Lajos, Kántor Péter, Kemény István

Beszélgetőtársak és a sorozat szerkesztői: Babiczky Tibor és András László

Kb. fél 10-től  DÉVÉNYI ÁDÁM koncert (akusztikus)


Április 12.

Törökszentmiklós

Könyvtár vendégei:. Grecsó Krisztián, Darvasi László és Szilasi László szépírók


Április 12. délután 6 óra

Inda Galéria

NYITOTT VERSEST Petőcz Andrással

Házigazda: Gyurkics Gábor

Zene: Barabás Lőrinc (trombita), Czibók Kristóf


Április 12.  este 7 óra

Nyitott Műhely- Irodalmi párok VI.

Jánossy Lajossal és Péterfy Gergellyel beszélget Bán Magda és Torma Tamás


Április 13. délután 5 óra

Tornalja, Városi Művelődési Központ

Költészet napja. A KÖNYV UTÓÉLETE Szlovákiában

Az irodalmi est vendégei: Poós Zoltán író, Vass Tibor és Térey János költő


Április 17. délután fél 6

Mu színház

MűKEDDvelő- A Bárka irodalmi folyóirat bemutatkozó estje

A beszélgetésben részt vesznek: Grecsó Krisztián, Kiss Ottó, Kiss László, Szabó Tibor és Elek Tibor. Vendéglátó: Lárai Eszter


Április 17. délután 6 óra

Királyhelmec, Városi Művelődési Központ

A KÖNYV UTÓÉLETE Szlovákiában

Az irodalmi felolvasóest vendégei Bächer Iván író, publicista, Cserna-Szabó András író, Gerlóczy Márton


Április 18. délután 4 óra

Kárpátalja

A KÖNYV UTÓÉLETE Kárpátalján

A II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola vendégei Csaplár Vilmos, Esterházy Péter, Tolnai Ottó, Závada Pál

Moderátor Mészáros Sándor


Április 19.  délután 5 óra

Kassa, Löffler Galéria

A KÖNYV UTÓÉLETE Szlovákiában - ESTERHÁZY PÉTER  FELOLVASÓEST

Javított kiadás  / Opravené vydanie című, szlovák fordításban megjelent könyvének (Kalligram Kiadó) bemutatója

Az íróval munkásságáról Pavol Rankov író beszélget


Április 19. délután 6 óra

Miskolc Zipfer Söröző

Páratlan irodalmi estek: a Spanyolnátha k vendége Kukorelly Endre

Moderátor: Berka Attila

A zongoránál: Székelyhidi Zsolt


Április 20. délután fél 3

Szeged

A Somogyi-könyvtár Dóm téri épületében a gyerekek Varró Dániellel találkoznak


Április 20. este 7 óra

Eger

Molnár Ferenc irodalmi szalonjának vendége Szilágyi Ákos


Április 23. délután 2 óra

Zirc, III. Béla Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola

Rendhagyó irodalomórák: Háy Jánossal Csapody Kinga beszélget


Április 25. délelőtt fél 11

Nyíregyháza, Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár

Csiriptanya Játéktárban "Szépmező szárnya" - Játék a mesékkel

Boldizsár Ildikó előadása a harmadik-negyedikosztályosoknak


Április 25. délután 2 óra

Vásárosnamény, Esze Tamás Művelődési Központ

Lélekgyógyító mesék - rendhagyó szülői értekezlet

Boldizsár Ildikó előadása óvónőknek és óvodások szüleinek


Április 25. délután 5 óra

Mezőtúr, felnőtt könyvtár

A Kilenc és fél - író-olvasó találkozó vendége Závada Pál

Beszélgetőtársa Kozák Tibor az ALAK vezetője


Április 25.

A KÖNYV UTÓÉLETE HORVÁTORSZÁGBAN. Csaplár Vilmos, Csordás Gábor, Garaczi László és Németh Gábor felolvasása a zágrábi és a rijekai egyetemen


Április 25. délután 5 óra

Pozsony MKKI, A KÖNYV UTÓÉLETE SZLOVÁKIÁBAN. IRODALOM ÉS… PÓKERARC. Beszélgetés Varró Dániel költővel a Költészet Napja alkalmából. A társalgást Juhász Katalin költő-újságíró vezeti


Április 25. délután 6 óra

Szeged, Belvárosi Mozi – Kamara Galéria

A Szegedi Egyetem felolvasóestek vendége: Babiczky Tibor költő

Moderátor: Szekeres Nikoletta – újságíró, Szegedi Egyetem


Április 25. délután 6 óra

Corvinus Egyetem Budai Campus

"Írók és a város"A települési környezet kortárs írók szemével

Felolvasnak:  Gyukics Gábor, Hartay Csaba, Noth Zsuzsa, Zeke Gyula

Moderátor: Bárdos Deák Ágnes


Április 26. este fél 8

Stúdió K

BOROSTYÁN-ESTEK, A KÖLTŐ SZÍNHÁZA

Balla Zsófi vendége Térey János

 

Május

 
Május  4. délután 6 óra

Újlipótvárosi Klub-Galéria

Felolvas Gergely Ágnes, Ferdinandy György, Kántor Péter, Kelecsényi László, Vass Tibor

Irói miniportrék: Payer Imre

Az est moderátora Polgár Ernő szerkesztő-dramaturg

Közreműködik:Simon Dávid fuvolán 


Május 5-én este 7 óra

Nyitott Műhely- Irodalmi Párok VII.

Géher Istvánnal és G. István Lászlóval Bán Magda beszélget


Május 8. délután 4 óra

Írók Boltja

Felolvasás és beszélgetés Bán Zsófiával, Forgách Andrással, Györe Balázzsal a LETTRE tavaszi számában megjelent írásairól és legújabb könyveiről Karádi Éva beszélget


Május 9. este 7 órától

Apacuka klub

A Kelemen Esték vendége: Szilágyi Ákos

Aki kérdez: Payer Imre


Május 10. délután 6 óra

Veszprém

Trialógusok-est Parti Nagy Lajossal

Kérdezők: Szilágyi Zsófi, Bozsik Péter

Támogatók: Veszprémi Egyetem, Ex Symosium Alapítvány


Május 10. délután 6 óra

Inda Galéria

NYITOTT VERSEST

Vendég: Zalán Tibor

Házigazda: Dukay Nagy Ádám

Zene: Barabás Lőrinc (trombita), Czibók Kristóf (dob)


Május 10-11.

Kálnay Adél a lendvai könyvtár vendége.

10-én délelőtt fél 12-kor általános iskolásokkal; 11-én délelőtt 10-kor középiskolásokkal találkozik

Utána, 11.40-kor Dobronakon az általános iskolában tart rendhagyó irodalomórát


Május 11. este 8 óra

Tivoli Színház

Songwriters’ Fest a Tivoli Színházban

Feldúlt utcadalok

Dalírók többek közt: Karafiáth Orsi, Keresztesi József, Hazai Attila, Borbély Szilárd, Bárdos Deák Ági


Május 12.

Gödör Klub

A NANE 13. születésnapja

Az irodalmi programban felolvas Bárdos Deák Ágnes, Erdős Virág, Noth Zsuzsánna, Tóth Kriszta


Május 15. délután 5 óra

Pozsony, MK Kulturális Intézet

A KÖNYV UTÓÉLETE Szlovákiában

Irodalom és... szabadság - vendég Csaplár Vilmos, beszélgetőtársa Barak László


Május 18.  délután 6 óra

Érsekújvár

A KÖNYV UTÓÉLETE Szlovákiában

Érsekújvárban (Nové Zámky) Adriatic Cafe Adriatic irodalmi kávéház. A Pozsonyi Magyar Intézet vendége Kornis Mihály

 

Május 19. délután 6 óra

Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem Stúdióterme

A Látó Irodalmi Színpad májusi meghívottja Spiró György, akivel Kovács András Ferenc beszélget

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE sorozat része


Május 22.  délután 4 óra

Zirc, III. Béla Művészeti Gimnázium

Kőrösi Zoltán rendhagyó irodalomórája

Beszélgetőtársa Csapody Kinga


Május 22. délután 6 óra

A Pécsi Ifjúsági Ház könyvtára

A pécsi Fiatal Írók Alkotói Köre aktuális nyitott rendezvényén Balogh Robert beszélgetőtársai Acsai Roland és Pallag Zoltán


Május 22. este 7 óra

Nyitott Műhely

Petőcz András A születésnap című regényéből felolvas: Vallai Péter színművész - közreműködik a szerző


Május 23.

Szentes

A Horváth Mihály Gimnázium udvarán a főzéssel egybekötött est

Vendégek: Bächer Iván, Darida Benedek és Cserna Szabó András

Az est a Jaj a legyőzötteknek, avagy süssünk-főzzünk másnaposan-  A macskajaj regénye c. könyvről szól


Május  23. este 7 óra

Apacuka galéria és étterem

Vendég: Payer Imre költő

Kérdezi Novák Valentin


Május 24. este 7 óra

Akexandra Irodalmi Kávéház

A Szépírók Díjának ünnepélyes átadása

Díjazottak - Líra: Tandori Dezső: A Legjobb Nap, Próza: Györe Balázs: Apám barátja, Esszé, tanulmány, kritika: Tábor Ádám: Szellem és költészet


Május 30.  délután 5 óra

Az Ünnepi Könyvhéten Miskolcon A II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár vendége Parti Nagy Lajos


Május 30.  délután 5 óra

Ünnepi Könyvhét a Vásárosnaményi Városi Könyvtárban

5 órai tea Spiró Györggyel

Kérdező: Péter Ildikó


Május 30. este 7 óra

Nyitott Műhely (4.) HATÁRON TÚLI MAGYAR IRODALOM/ERDÉLY.: ÉNEKLŐ BORZ –Selyem Zsuzsa, Kovács András Ferenc, Visky András, Láng Zsolt beszélgetéssel egybekötött felolvasóestje

 

Június


Június 1. délután fél 5

Ráday Könyvesház

Ménes Attila Egy délután Noémivel című új regényének bemutatója


Június 1. délután 6 óra

Újlipótvárosi estek

Kertész Imre Sorstalanság c. művéből felolvas Kautzky Armand, Kerékgyártó István, Esze Dóra, Varró Dániel, Nemes László

Irói miniportrék: Payer Imre

Az est moderátora Polgár Ernő szerkesztő-dramaturg

Közreműködik: Juhász Andrea oboaművész (Zeneakadémia)

A Largo Egyesület szervezésében


Június 1. este 7 óra

Miskolc, Kossuth tér

A Gyerekgyár c. könyvről k. Kabai Lóránttal és Zemlényi Attilával beszélget a szerző, Ficsku Pál

Este fél 10-kor levetítik Ficsku Pál filmjét


Június 2. este 7 óra

Nyitott Műhely

Mesterházi Mónika új kötetét - Sors bona, (Osiris, 2007.) Ferencz Győző mutatja be


Június 2. este 7 óra

Szegeden, A Grand Caféban Darabos Enikő irodalomkritikus beszélget Solymosi Bálinttal az Életjáradék (Kalligram) című regénye kapcsán


Június 2.

A Szépírók Társaságának  elektronikus közgyűlésén  felvett új tagjai: Bán Zsófia, Bombitz Attila, Bujdosó Alpár, Harcos Bálint, Ladik Katalin, Najmányi László, Nagy Koppány Zsolt, Papp András, Selyem Zsuzsa


Június 4. délután 6 óra

Petőfi Irodalmi Múzeum

16. EMLÉKEST TÁBOR BÉLA SZÜLETÉSÉNEK CENTENÁRIUMA ALKALMÁBÓL

Elhangzik Tábor Béla publikálatlan szövege, Mándy Stefánia életrajzi emlékezése, Kurtág György és Bali János kompozíciója

Havasréti József, Hegedűs Pál, Horváth Ágnes, Isztray Simon, Kozma György, Miklóssy Endre, Pető Zsolt, St.Auby Tamás, Surányi László, Tábor Ádám és mások olvassák fel írásaikat


Június 4. délután 6 óra

A VISTA előadóterme

A Lettre könyvheti bemutatója

Közreműködők: Darvasi László, Erdős Virág, Háy János, Lovas Ildikó, Németh Gábor, Parti Nagy Lajos és Karádi Éva


Június 4. délután 5 óra

Dunaújváros, Kortárs Művészeti Intézet

Tolnai Ottó beszélgetőtársa Gyöngyössy Csaba


Június 4. délután 5 óra

Jászberényben, a Városi Könyvtárban az Ünnepi Könyvhéten Ferdinandy György találkozik az olvasókkal, és bemutatja Bolondok királya címû új regényét

 

Június 6. délután 6 óra

Székesfehérvár, Városi Képtár, Deák Gyűjtemény

Varró Dániel költői estje

Beszélgetőtárs: Pallag Zoltán az Árgus főszerkesztője


Június 6. este 7 óra

Nyitott Műhely- KÉSELÉS VILLÁVAL (különkiadás)

Megnyílik a hely szelleme

Vendég: Finta László, a Nyitott Műhely ura és istene

Beszélgetőtársak: Babiczky Tibor és András László


Június 7. délután 4 óra

Zirc, III. Béla Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola

Péterfy Gergely rendhagyó irodalomórája

Beszélgetőtársa Csapody Kinga


Június 7. délután 5 óra

Nagyatádi Városi Könyvtár

Ferdinandy György találkozik az olvasókkal, részleteket olvas fel Bolondok királya című új kötetéből

Vendéglátója Varga Éva könyvtárigazgató


Június 9. este 7 óra

NYITOTT MŰHELY- Irodalmi Párok VIII. 

A meghívottak: Saly Noémi és Zeke Gyula

Beszélgetőtársak: Bán Magda és Torma Tamás

A program szervezője, házigazdája Kriszt Magdi

 

Június 11. délután háromnegyed 6

Pécs, Széchenyi tér

A Pécsi Könyvnapok keretében Babiczky Tiborral Levegővétel című verseskötetéről Ágoston Zoltán beszélget.


Június 13. este 7 óra

KÉSELÉS VILLÁVAL

Vendég: Háy János

Beszélgetőtársak: Babiczky Tibor és András László


Június 15-16.

A KÖNYV UTÓÉLETE Finnországban.

A Helsinki Magyar Kulturális és Tudományos Központ és a finn szervezők meghívására Dragomán György részt vesz a Lahti Nemzetközi ÍrótaIálkozón Helsinkiben és Lahtiban

 

Július- Augusztus


Július 11.

Konzikert

A KÖNYV UTÓÉLETE

Bárdos Deák Ági vendégei: Farkas Zsolt, Peer Krisztián


Július 5-29. 

A KÖNYV UTÓÉLETE Kishegyesen 

 

Július 18-22.

Kátai-tanya

Metafizika és irodalom – Hamvas-tábor a Dombos Festen

Közreműködők: Odorics Ferenc, Varga Imre, Kocsi Lajos, Tolnai Ottó, Weiner Sennyei Tibor, Sáfrány Attila, Dúl Antal, Jász Attila

 

Július 19. este 7-kor Borbély Szilárd, 20-án este 7-kor Varga Imre. 21-én este 7-kor Tolnai Ottó olvas fel, és 21-én este 9 órakor Bárdos Deák Ági kortárs magyar költők megzenésített verseit adja elő


Július 26-29-ig

Lukanénye (Nenince)

Kilencedik alkalommal rendezi meg a Szlovákiai Magyar Írók Társasága a Fiatal Írók Táborát Irodalmi másnapok címmel

 

Július 27. este  fél 10

A KÖNYV UTÓÉLETE

A tábor vendégei Cserna-Szabó András és Darida Benedek, a Jaj a legyőzötteknek! című könyv szerzői


Július 31. délután 6 óra

Veszprém, Utas és Holdvilág Antikvárium

A KÖNYV UTÓÉLETE

Vendég: Esterházy Péter

Beszélgetőtársa Brassai Zoltán, irodalmár   


Szépírók a Művészetek Völgyében     

Július 27-től augusztus 5-ig  Pulán Nem Mindennapi Irodalom

27. este 7 óra  Ágoston Zoltán vendége: Garaczi László     

28. délután fél 6. Ágoston Zoltán vendége: Parti Nagy Lajos

29. délután fél 6. Ágoston Zoltán vendége: Bertók László

30. délután fél 6. Ágoston Zoltán vendége: Tolnai Ottó

31. délután 4 óra Ágoston Zoltán vendégei: Cserna Szabó András /Darida Benedek

31. délután fél 6. Ágoston Zoltán vendége: Konrád György

 

Augusztus 1. délután fél 6. Háy János vendége: Tóth Krisztina

2. délután fél 6. Háy János vendége: Kukorelly

3. délután fél 6, Háy János vendége: Nádasdy Ádám

4. délután 4 óra Templom: Háy János Szent és

4. délután fél 6 Szikszai Rémusz vendége: Kovács András Ferenc

5. este 7 óra. Háy János vendége: Spiró György

 

Július 27-től augusztus 5-ig  délután 6 órától

Taliándörögd, Lőke  Kúria

A Ködlámpa Irodalmi Kávézó programjainak résztvevői élőben és felvételről:  Bajtai András, Bánki Éva, Bánosi György, Boldogh Dezső*, Czapáry Veronika,  Cselenyák Imre, Dunajcsik Mátyás, Esze Dóra, Gáspár Ferenc, Ijjas Tamás, Jónás Tamás, Karafiáth Orsolya, Kiss Judit Ágnes, Lackfi János, Ladányi-Túróczy Csilla, Novák Valentin, Paládi Zsolt, Payer Imre*, Pollágh Péter, Simon Márton, Sopotnik Zoltán, Szabó T. Anna, Szappanos Gábor, Székely Szabolcs, Szigeti Csaba, Tolvaj Zoltán,  Tolvaj Zoltán*,Tóth Krisztina, Várady Szabolcs.


Szépírók a Szigeten

Octopus összművészeti helyszín, Irodalmi Sátor

Augusztus 9. 17-18.30. Budapesti szín. Madách tragédiájának legújabb színe két részben. Írta: Péterfy Gergely és Németh Ákos. Előadják: a Tápszínház színészei

Augusztus 10. 17-18.30 Városi legendák. Próza-est. Felolvas: Békés Pál, Halász Margit, Kiss Ottó, Nagy Gergő és Szécsi Noémi  Zene: Darvas Ferenc

Augusztus 14. 17-18.30. Nyitott versest. Felolvas: Gyukics Gábor, Dukai Nagy Ádám, Tom Stolmar,

Szervezôk: Balázs Eszter és Rácz I. Péter

 

Songwriters’ Klub az Open Színpadon naponta 20.30-tól

Közreműködő szépírók

augusztus  8.     Bárdos Deák Ági

augusztus  9.      Babiczky Tibor

augusztus 10.    Keresztesi József, Tóth Kriszta

augusztus 11.     Kéri Piroska

augusztus 12.     Gyukics Gábor, Tom Stolmar

augusztus 13.     Hazai Attila, Karafiáth Orsi, Podmaniczky Szilárd

augusztus 14.     Karafiáth Orsi, Keresztesi József     


Augusztus 16. délután 5 óra

Veszprém, Utas és Holdvilág Antikvárium

A KÖNYV UTÓÉLETE

Vendég: Varró Dániel.

Beszélgetőtársa Brassai Zoltán irodalmár

 

Szeptember

 

Szeptember 4.  este 6 óra

Platán Étterem

A KÖNYV UTÓÉLETE

A Pódium és a Kelemen kör vedége Nagy Gabriella író

Nagy Gabriella beszélgetőtársa Payer Imre költő


Szeptember 5. délután 5 óra

Alexandra Könyvesház

A KÖNYV UTÓÉLETE a Zsidó Nyári Fesztiválon

Ira Cohen Bőségszaru című verseskötetét  bemutatja Gyukics Gábor fordító, a verseket felolvassa Jordán Tamás színművész


Szeptember 6.  délután 4 óra

Írók Boltja

A KÖNYV UTÓÉLETE sorozatban MAGYAR LETTRE – „Kreatív felejtés”

Bevezeti: Karádi Éva

Vendégek: Balla Zsófia, Garaczi László, Lángh Júlia és Parti Nagy Lajos


Szeptember 13. este 6 óra

Inda Galéria

A KÖNYV UTÓÉLETE

Az Inda Galéria és a Szépírók Társasága közös rendezvénye

NYITOTT VERSEST

Gyukics Gábor és Dukay Nagy Ádám dzsesszel tálalt havonkénti irodalmi csemegéje az Inda Galériában, ahol a költővendég együtt olvas föl a versszerző olvasókkal

Hozza el és ossza meg másokkal is  fiókban lapuló szövegeit!

Vendégek: Rapai Ágnes és Fabó Kinga

Házigazda: Gyukics Gábor

Zene: Barabás Lőrinc (trombita)

      

Szeptember 19. délután 4 óra

Zirc, III. Béla Gimnázium és Mûvészeti Szakközépiskola

A rendhagyó irodalom óra vendége Varró Dániel, beszélgetőtársa Csapody Kinga

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része


Szeptember 19. este 7 óra 

NYITOTT MŰHELY

A Szépírók Társasága - A KÖNYV UTÓÉLETE című rendezvénysorozatában: KÉSELÉS VILLÁVAL. Vendégünk: Lator László 


Szeptember 19. este 7 óra 

Kortárs Szeged tárlat

A Szobaszínház sorozatban: Podmaniczky-Balog: Szavak lelke/Augusztus.

(A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE programnak is része)

 

Szeptember 21-27.: Kultúrhíd Fesztivál/Il Ponte Culturale

Helyszínek: Aquincumi Múzeum, Budapesti Olasz Kultúrintézet, Budapesti Történeti Múzeum Vármúzeuma, Jövő Háza Központ , Károlyi Étterem, Művészetek Palotája, Peccati di Gola Étterem, Pesti Lámpás Étterem, Petőfi Irodalmi Múzeum, YBL Palota Művészeti Központ

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE programnak is része

Közreműködő Szépírók: Bárdos Deák Ágnes, Erdős Virág, Esze Dóra, Gerevich András, Karafiáth Orsolya, Szkárosi Endre


Szeptember 22. este 7 óra

A Szépírók Társasága a Nyitott Műhelyben

Irodalmi Párok IX.

Bódis Krisztával és Gordon Agátával Bán Magda és Torma Tamás beszélget

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része


Szeptember 24. délután fél 6

Mu Színház

A KÖNYV UTÓÉLETE

Fabó Kinga költővel Spiró György beszélget

Az est háziasszonya Lárai Eszter


Szeptember 26. este 6 óra

A KÖNYV UTÓÉLETE

Veszprém, Utas és Holdvilág Antikvárium

Vendég: Oravecz Imre

Beszélgetőtársa Brassai Zoltán irodalmár


Szeptember 26. este 7 óra

Apacuka Klub

A KÖNYV UTÓÉLETE: Kelemeni esték

Vendégek Tóth Krisztina és Ménes Attila. Moderátor: Payer Imre


Szeptember 27. délután 5 óra

Szarvas, Művelődési Központ

A KÖNYV UTÓÉLETE

Kántor Zsolt Madarak puha gépek című könyvének bemutatója

Vendegek: Olasz Sándor, Báger Gusztáv, Kántor Zsolt

Beszélgetőtárs: Hartay Csaba


Szeptember 27. este  6 óra

Székesfehérvár, Városi Képtár, Deák Gyűjtemény

A KÖNYV UTÓÉLETE

Dragomán György irodalmi estje


Szeptember 27. este 7 óra

Nyitott Est a Nyitott Műhelyben

A Beszélő havonta jelentkező sorozatának vendége Bán Zsófia


Szeptember 27-28.

Margitsziget, Holdudvar

A Holdudvar és a litera közös rendezvénye

 

27-én este 6 órától Bosznai Tibor és Németh Gábor bevezetője után felolvas Pollágh Péter és Nemes Z. Márió.

7 órakor felolvas Grecsó Krisztián, Karafiáth Orsolya és Varró Dániel

A szerzőkkel Falvai Mátyás beszélget

Utána a Váray-Vérti Flamenco-duó koncertje

 

Szeptember 28. este 6 órától Bosznai Tibor és Nagy Gabi bevezetője után felolvas Sopotnik Zoltán és Dunajcsik Mátyás

7 órától felolvas Tóth Krisztina és Háy János

A szerzőkkel Falvai Mátyás beszélget. Utána  Rieger Attila Jazz-trió-koncert

 

Mindkét napon az ideiglenesen felállított standokon az Írók Boltja árusítja a felolvasó szerzők könyveit. A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE programnak is része


Szeptember 27. este 7 óra

Szeged, Grand Caffé

A KÖNYV UTÓÉLETE

Szijj Ferenc irodalmi estje

Beszélgetőtárs: Orcsik Roland


Szeptember 28. délután 4 óra

Ljubljana

A KÖNYV UTÓÉLETE

Zilahy Péter könyvbemutatója

Az utolsó ablakzsiráfot az Apokalipsa kiadó jelenteti meg szlovénül Marjanca Mihelic fordításában

 

Szeptember 28.

Nagyvárad, Bémer tér, Arlus-terem.

A KÖNYV UTÓÉLETE

A Várad folyóirat és a Bihar Megyei Könyvtár közös Törzsasztal-estjének vendége Parti Nagy Lajos Beszélgetőtársa Kőrössi P. József. (Októberben Bodor Ádám, novemberben Csaplár Vilmos látogat Nagyváradra)


Szeptember 28.

Médium-Art Stúdió Galéria

Budapesti Jelenlét, 2007/1-es élő folyóiratszámának bemutatója

Egy regény -- írója nő, szerzője férfi. Virágh Hanga legendát ír

Berkovits György  olvas fel a már megjelent regényéből, és annak most készülő folytatásából.    


Szeptember 29.

A KÖNYV UTÓÉLETE

A review within review nemzetközi írótalálkozó keretében Zilahy Péter Triesztben  és Duinóban olvas fel olaszul megjelent könyvéből és novelláiból

 

Október


Október 2. délután 4 óra

Szekszárd, Illyés Gyula Megyei Könyvtár

A KÖNYV UTÓÉLETE

Indul az Élő irodalom a könyvtárban sorozat

Havonta egyszer  találkoznak olvasóink a magyar regény- és versművészet jeleseivel. A közönség  a régi, rendszeres könyvtárhasználókból, valamint  a város diáktársadalmából kerül ki

Az első vendég Darvasi László


Október 3. este 6 óra

Szeged, Assam Teaház 

A KÖNYV UTÓÉLETE

Az Átkelés kortárs amerikai versantológiát és Ira Cohen Bőségszaru című kötetének bemutatója

Közreműködik: Rákai Orsolya irodalomtörténész és Gyukics Gábor költő, műfordító

      

Október 3. délután 6 óra

Sirály

Folytatódik a Nézőtérrel szembe sorozat A KÖNYV UTÓÉLETE  program részeként

Kukorelly Endrével beszélget Györe Gabi
 

Október 4. délelőtt fél 11

Szolnok, Hild Viktor Városi Könyvtár és Közművelődési Intézmény, I. emelet, gyermekkönyvtár

A Nagy Olvashow  kölyökshow napján  Kiss Ottó író, költő találkozik az alsó- tagozatos gyerekekkel

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE  program része

      

Október 5. este 6 óra

Újlipótvárosi Klubgaléria

A KÖNYV UTÓÉLETE- Újlipótvárosi esték

Felolvasnak: Tábor Ádám, Turczi István, Ungváry Rudolf, Bujdosó Alpár, valamint Nádas Péter művéből Kautzky Armand

Az est moderátora: Polgár Ernő

Fuvolán közreműködik Kondás Ádám (Largó Egyesület)


Október 5. este 7 óra

Műcsarnok

A Bródy Sándor-díj átadása

A díjat, amelyet Bródy Sándor pályakezdésének emlékére alapított unokája, Alexander Brody, és amely egy-egy év legjelentősebbnek ítélt elsőkötetes szépprózai művét jutalmazza, ebben az évben Harcos Bálint: Naiv növény című kötete nyerte el

A díjátadáson részletek hangzanak el a díjazott műből, valamint felolvas Király Kinga Júlia, Selyem Zsuzsa, Czéh Zoltán és Szabó Róbert Csaba

 

Október 5. délután fél 3

Szombathely, Berzsenyi Dániel Könyvtár

A „Könyvtárak összefogása a társadalomért" és A KÖNYV UTÓÉLETE programsorozat keretében Kálnay Adél találkozik iskolás olvasóival


Október 6.

Stúdió K

Orrocskák, színpadi groteszk vagy groteszk játék

Kőrösi Zoltán azonos című regényének motívumai alapján a stúdiószínpadi változatot készítette: Gyarmati Kata

Történetünk a különleges képességgel megáldott Bárány Ádám bolyongását kíséri végig Budapest nőváros útvesztőjében


Október 7. este 7 óra

A KÖNYV UTÓÉLETE

Székesfehérvár, Deák Képtár

Pallag Zoltán irodalmi sorozatának vendége Závada Pál

      

Október 8.

Titkok, varázslatok. Kálnay Adél tiniprogramjai Észak-Magyarország könyvtáraiban

Délelőtt 10 órakor Borsodnádasdon, déli 1 órakor Putnokon, délután fél 4-kor Miskolcon II.Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtárban találkozik olvasóival

      

Október 8. délután fél 5.

A KÖNYV UTÓÉLETE Szlovákiában. Zsolnai Irodalmi Fesztivál

Kerekasztal-beszélgetés, felolvasás a városházán

Vendégek: Závada Pál, Jan Balaban, Pavol Rankov

A beszélgetést Dado Nagy vezeti.

      

Október 8.  délután fél 6.

Mu Színház

műKEDDvelő hétfőn - költői kérdések és válaszok

Ladik Katalin beszélgetőtársa Szkárosi Endre.

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része

Szeretettel vár mindenkit a házigazda: Lárai Eszter

 

Október 9. este 6 óra

Platán étterem

A KÖNYV UTÓÉLETE

Pódium és a Kelemen kör vendége Háy János

Beszélgetőtársa Payer Imre

      

Október 10. délután 2 óra

Szegeden, Somogyi-könyvtár Északvárosi fiókkönyvtára

A KÖNYV UTÓÉLETE

Író-olvasó találkozó kezdődik Szabó T. Annával

      

Október 10. este 6 óra

Veszprémi Egyetem

A KÖNYV UTÓÉLETE program keretében folytatódnak a Trialógus-estek

Bozsik Péter és Szilágyi Zsófi vendége Háy János

      

Október 10.

A KÖNYV UTÓÉLETE Kárpátalján

A beregszászi II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola vendégei Kukorelly Endre, Mészáros Sándor, Spiró György

      

Október 10. este 7 óra

Szeged, REÖK Palota, Petőfi Sándor krt.

A KÖNY UTÓÉLETE: Botcsinálta Rádiókritikusok

A felolvasóestre meghívtuk az Élet és Irodalom valamennyi Szentes járásból származó, íróból lett rádiókritikusát

Ennek ellenére biztosnak tűnik, hogy nem csak a Játék és muzsika tíz percbent fogják gyászolni

Vendégek: Cserna-Szabó András és Grecsó Krisztián írók       

      

Október 11. délután 5 óra

Khéli Étterem különterme

A KÖNYV UTÓÉLETE

Kelecsényi László: Nagy kópéságok

Krúdy-titkok nyomában című kötetének bemutatója az Óbudai Krúdy-körben

      

Október 11. este 6 óra

Inda Galéria

NYITOTT VERSEST

Vendég Halasi Zoltán

Gyukics Gábor és Dukay Nagy Ádám dzsesszel tálalt havonkénti irodalmi csemegéje, ahol a költővendég együtt olvas föl a versszerző olvasókkal. Hozza el és ossza meg másokkal is  fiókban lapuló szövegeit! 

Zene: Barabás Lőrinc (trombita). A belépés ingyenes.

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része


Október 12. délután 3 óra

VII. Győri Könyvszalon, pódium színpad

A KÖNYV UTÓÉLETE

Ladik Katalin: Élhetek az arcodon? c. könyvének bemutatója


Október 16. délután 4 óra

Írók Boltja

A MAGVETŐ KIADÓ könyvbemutatója: Bertók László: Hangyák vonulnak

Bemutatja: Parti Nagy Lajos

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE  program része


Október 17. délután 4 óra

Írók Boltja

Az  ORPHEUSZ KIADÓ könyvbemutatója

Tatár Sándor: Bejáró művész

Bemutatja: Margócsy István

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE  program része

      

Október 17. délután 4 óra

Zirc, III. Béla Gimnázium

A rendhagyó irodalomórán Csapody Kinga vendége Harcos Bálint

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE  program része

      

Október 17. délután 5 óra

Szombathely, Berzsenyi Dániel Könyvtár

Gyukics Gábor, Zalán Tibor, Varga Virág közös költői estje

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE  program része

      

Október 18. délután fél 5

Szeged, Somogyi-könyvtár Északvárosi fiókkönyvtár

A KÖNYV UTÓÉLETE

"Jaj a legyőzötteknek!” címmel találkozó és beszélgetés Cserna-Szabó Andrással

      

Október. 18. este 6 óra

Utas és Holdvilág Antikvárium, Veszprém

Az  Ex Symposion estje

Szilágyi Zsófia, Mesés Péter, Radics Viktória, Ladányi István és Bozsik Péter bemutatja a Bohóc-számot, valamint beharangozza az Ivo Andrics-számot is

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE  program része

      

Október 18-19.

A KÖNYV UTÓÉLETE Szlovéniában

18-án este 6 órakor a Lendvai Könyvtárban bemutatkozik a Bárka folyóirat

Vendégek:  Elek Tibor irodalomtörténész, főszerkesztő, Kiss László író, szerkesztő, Kiss Ottó író, Szabó Tibor író, szerkesztő

19-én délelőtt 10 órakor Kiss Ottó találkozik gyerekolvasóival

      

Október 18. délután fél 5

Szeged Somogyi-könyvtár klubja

Cserna-Szabó András irodalmi délutánja

Szó lesz a Debreceni Csokonai Színházban bemutatott Vendel tragédiájáról és a Jaj a legyőzötteknek, avagy süssünk, főzzünk másnaposan! című kötetről

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része


Október 18. délután 6 óra

Pécs Művészetek Háza

ECK IMRE TEREM. "KREATÍV FELEJTÉS" Magyar Lettre lapszámbemutató felolvasás és beszélgetés

Közreműködik Balázs Attila, Halmai Tamás, Kukorelly Endre, Németh Gábor és a szerkesztő, Karádi Éva

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része.


Október 18. este 8 óra

Stúdió K

A KÖNYV UTÓÉLETE

A Borostyán-sorozat harmadik, utolsó évfolyamát indítja Balla Zsófi

Az első est vendége Kemény István.


Október 19.

Nagyvárad, Bémer tér, Arlus-terem

A KÖNYV UTÓÉLETE

A Várad folyóirat és a Bihar Megyei Könyvtár közös Törzsasztal-estjének vendége Bodor Ádám

Beszélgetőtársa Kőrössi P. József.

 

Október 20. este 7 óra

Nyitott Műhely

Az Irodalmi párok sorozatban  Forgács Zsuzsával és Forgách Andrással Bán Magda és Torma Tamás beszélget

Az est háziasszonya Kriszt Magdi

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLTE program része

       

Október 20. este 6 óra

LÁTÓ Irodalmi Szinpad, Marosvásárhely, Színművészeti Egyetem, Stúdióterem

A KÖNYV UTÓÉLETE Erdélyben

Bodor Ádám estje

      

Október 20-21.

Radnóti Színház

Térey János: Asztali zene. Ősbemutató

Radnóti Színház és a Budapesti Őszi Fesztivál együttműködése eredményeként jött létre

      

Október 23. délelőtt 11 óra

Kassa, a Magyar Tannyelvű Gimnázium

A KÖNYV UTÓÉLETE Szlovákiában. IRODALOM ÉS...TÁNC

Peer Krisztián költő találkozik a diákokkal és az érdeklődőkkel

Beszélgetőtársa: Juhász Katalin újságíró

      

Október 24. este 7 óra

Nyitott Műhely: Késelés villával

Babiczky Tibor és András László vendége: Dragomán György

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része

 

Október 25. este 7 óra

Nyitott Műhely

A Beszélő estje

Levelek Ferencz Győzőhöz és Nádasdy Ádámhoz


Október 27–28.

Szépírók Társasága IV. Őszi Irodalmi Fesztiválja a Petőfi Irodalmi Múzeumban szombat-vasárnap délelőtt 11-tól este 11-ig

Tiltáson innen és túl. Független irodalmi csoportosulások a Kádár-korban. Részletes program.

 
Október 30. este 6 óra

Pécs, Mûvészetek Háza, Fülep Lajos terem

Könyvbemutató - BERTÓK LÁSZLÓ: HANGYÁK VONULNAK

A kötetet bemutatja és a szerzővel Ágoston Zoltán, a Jelenkor folyóirat szerkesztője beszélget. Közreműködik Lázár Balázs, színművész, költő 

A Művészetek és Irodalom Háza rendezvénye

A KÖNYV UTÓÉLETE program része

      

Október 30. délután 4 óra

Írók Boltja

A MAGYAR LETTRE – 2007 őszi lapszám bemutatója

Bevezeti: Karádi Éva. Vendégek: Balázs Attila, Márton László és Tatár Sándor. 

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE  program része

      

Október 31. délután fél 5

Írók Boltja

A Jaffa Kiadó könyvbemutatója. Szomjas oázis – antológia a női testről

Bevezeti a szerkesztő: Forgács Zsuzsa Bruria

Utána 6 órától a Sirályban folytatódik a program

A kötet szerzői felolvasnak (Polcz Alaine szövegét Kovács Ágnes Anna), énekelnek, rappelnek, végül mindez beleömlik a nagy világ-oázis zenébe és táncba.

Szerzők: Babarczy Eszter, Tóth Krisztina, Drozdik Orsolya, Ladik Katalin, Bódis Kriszta, Kiss Noémi, Orsós Viola, Rapai Ágnes, Szécsi Magda Dzsendzsi, Forgács Zsuzsa Bruria, Radics Viktória, Lovas Ildikó, Kapecz Zsuzsa, Niran Judit, Lengyel Nagy Anna, Mohás Lívia, Zsámboki Mária, Kiss Judit Ágnes, Csobánka Zsuzsa, Laik Eszter,

Hamaranna – Vincze Zita, Tamás Zsuzsa, Kupcsik Lidi, Ágens,

Malac - Balog Judit, Fiáth Titanilla, Gordon Agáta, Erdős Virág, Szemethy Orsi, Szabó Ildikó,

Tequila rapido - Zomborácz Virág, Kari Györgyi

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE  program része

 

November


November 2. este 6 óra

Alexandra Könyvesház pódiuma

Harmadik alkalommal adják át a hosszú ideig Amerikában élt és ott elhunyt író, Csernus Ákosról elnevezett irodalmi díjat, amit a három tagú kuratórium (Földényi F. László, Konrád György és Sándor András) kétévente ítélhet oda a modern magyar próza egyik képviselőjének

Az 5000 amerikai dollárral járó díjat eddig Györe Balázs, Kukorelly Endre kapta meg, az idei kitüntetett Csaplár Vilmos.


November 2. este 6 óra

Műcsarnok

Podmaniczky Szilárd Hutchinson rugói című új könyvének bemutatója

A szerzővel Györe Gabi beszélget

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része

November 2. este 6 óra

Újlipótvárosi Klub-Galéria

Újlipótvárosi esték

Felolvasnak: Bárdos Deák Ágnes, Lázár Balázs, Rapai Ágnes, Márton László, Pallag Zoltán

Esterházy Péter  művéből felolvas  Kautzky Armand

Közreműködik: Pintér László gitárművész (Zeneakadémia - A Largo Egyesület szervezésében)

Az estet vezeti  Polgár Ernő szerkesztő-dramaturg

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része

Az irodalmi esteket a TV13 és az euro.hu rögzíti

Támogató a Táncsics  Alapítvány

November 6. délután 5 óra

Illyés Gyula Megyei Könyvtár, Szekszárd

Élő irodalom a könyvtárban

A sorozatban Podmaniczky Szilárd találkozik olvasóival

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része


November 6. este 6 óra

Miskolc, Zipfer Söröző

Petőcz András a Spanyolnátha és a Szépírók Társasága közös estjének vendége

Vass Tibor köszöntője után Berka Attila vezeti a beszélgetést

Közreműködik Varga Andrea színművész

A belépés támogatóinknak, együttműködő partnereinknek  (Péda Képfőiskola, Miskolc Város Önkormányzata, Zipfer Söröző) köszönhetően díjtalan

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része


November 7. 

Kecskemét, Katona József Megyei Könyvtár

A Forrás bemutatja: Petőcz András:  Idegenek: harminc perccel a háború előtt és Podmaniczky Szilárd: Hutchinson rugói című köteteket
A szerzőkkel Füzi László beszélget

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része
 

November 8. este 6 óra

Inda Galéria

Nyitott Versest – ahol a költővendég együtt olvas föl a versszerző olvasókkal

Hozza el és ossza meg másokkal is  fiókban lapuló szövegeit! 

Vendég: Varga Virág

Házigazda: Dukay Nagy Ádám és Gyukics Ggábor

Zene: Barabás Lőrinc (trombita)

A rendezvénye A KÖNYV UTÓÉLETE program része

 

November 9. este 6 óra

Tiszakécskei Városi Könyvtár

Böszörményi Gyula estje

Vendégei Ficsku Pál és Ménes Attila

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része

 

November 9. (román idő szerint) este 6 óra

A KÖNYV UTÓÉLETE Nagyváradon

A Megyei Könyvtárban a Törzsasztal vendége Bodor Ádám, akivel Kőrössi P. József beszélget

November 9. délután 5 óra

A KÖNYV UTÓÉLETE Mezőtúron

Kilenc és fél címmel író-olvasó találkozó a Fazekas Múzeumban az ALAK és a Szépírók Társasága szervezésben

Vendégek: Nagy Koppány Zsolt és Papp Sándor Zsigmond

Moderátor: Kozák Tibor újságíró

 

November 10. este 7 óra

A KÖNYV UTÓÉLETE Magyarkanizsán

A Művészetek Háza vendégei a Bárka munkatársai: Elek Tibor, Kiss Ottó, Kiss László, Szabó Tibor


November 10. este 7 óra. Médium-Art Stúdió Galéria (XIII. Lehel u. 7/a). A Budapesti Jelenlét élő folyóirat 2007/2-es számának bemutatója. Hús. Szántó T. Gábor olvas fel novelláiból, verseiből. Házigazda, beszélgetőtárs: Petőcz András. A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része

 
November 12.

Szolnok, II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

Az „Olvasás Hete” rendezvénysorozat keretében Kiss Ottó költő rendhagyó irodalomórát tart 9-12 éves diákoknak

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része


November 11-12.

Magyar Kulturális Intézet, PRÁGA

A KÖNYV UTÓÉLETE Csehországban A IX. Költőfesztivál magyar vendégei Rapai Ágnes, Pénzes Tímea és Babiczky Tibor

A költők verseit Pénzes Tímea kitűnő fordításában Martin Zbornik, tolmácsolja, Az esten a l'arrrache cour nevű cseh zenekar jazzt és klezmert játszik
 

November 13. este 6 óra

Mu Színház

Oltsátok velünk szomjatokat. Ez a mi testünk, vegyétek és olvassátok... A könyv szerzői felkutatják a Szomjas Oázist, a női test ünnepén! 

Ladik Katalin, Fiáth Titanilla, Radics Viktória, Rapai Ágnes, Kari Györgyi, Malacka - Balog Judit, Forgács Zsuzsa Bruria

Rappelés, hangköltészet, tralala és dialógus legkedvesebb ellenhangjainkkal

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program rész

 A házigazda: Lárai Eszter


November 14. délután fél 5

Pécs, Kodály Zoltán Úti Középiskola és Kollégium

Bertók László rendhagyó irodalomórát tart  a diákoknak

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része 

 

November 14. este 6 óra

Sirály

A nézőtérrel szemben: Németh Gábor

Beszélgetőtárs: Györe Gabriella
A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része


November 14. este 7 óra

Nyitott Műhely

KÖNYV UTÓÉLETE. KÉSELÉS VILLÁVAL plusz: könyvbemutató

Vendégünk: Varró Dani és a Szívdesszert.  (Vajon mikor kéne elkezdeni Danit Dánielnek szólítani Beszélgetőtársak és a sorozat szerkesztői: Babiczky Tibor és András László

A program a MASZRE (www.maszre.hu) támogatásával jött létre

 

November 15. délután 5 óra

Dunaújváros Kortárs Művészeti Intézet

Dragomán György irodalmi estje

Beszélgetőtársa Gyöngyössy Csaba

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része 

 

November 15. este 7 óra

Szeged, Grand Café

Bán Zsófia írói estje

Beszélgetőtársa Darabos Enikő

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része

 

November 15. este fél 8

Stúdió K

BOROSTYÁN-ESTEK: A KÖLTŐ SZÍNHÁZA.

Balla Zsófia vendége  Borbély Szilárd 

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része

 

November 16.  (román idő szerint) este 6 óra

A KÖNYV UTÓÉLETE Nagyváradon

A Megyei Könyvtárban a Törzsasztal vendége Csaplár Vilmos, akivel Kőrössi P. József beszélget

 
November 20. délután 4 óra

Írók Boltja

P’ART KÖNYVEK bemutató

Marno János: Nárcisz készül

Bevezeti és a szerzővel beszélget Turczi István

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része

 

November 20. délután 5 óra

Szegedi Tudományegyetem Germán Filológiai Intézet

Tatár Sándor A végesség kesernyés v... / Endlichkeit mit bittrem Trost c. kétnyelvű verseskötet bemutatója (kétnyelvű felolvasás és beszélgetés) 

A szerző beszélgetőtársa Horváth Géza intézetvezető, irodalomtörténész, műfordító

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része  


November 20. este 6 óra

Rákóczi úti Fókusz Könyváruház

Podmaniczky Szilárd Hutchinson rugói című könyvének újabb bemutatója

A szerzővel Lőrinczy Attila beszélget

A könyvból részleteket olvas fel Margitai Ági

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része


November 20. este 7 óra

Alexandra Könyvesház Kávéháza
Pollágh Péterrel Esze Dóra beszélget

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része

 

November 21.

Szentesi Városi Könyvtár

Kálnay Adél találkozik olvasóival

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része 

   

November 21. este 6 óra

Veszprém, Pannon Egyetem

Trialógusok-Visszahívás

Szilágyi Zsófi és Bozsik Péter vendége Zeke Gyula, a Kávézók kalauzának szerzője

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része

 

November 21.

A Kelemen kör vendége: Payer Imre, költő, író

Beszélgetőtársa: Novák  Valentin

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része

 

November 22. este 7 óra

Eszék, Filózifiai Egyetem

Ladik Katalin horvát nyelven a Matica hrvatska, Ogranak Osijek gondozásában 2007-ben megjelent verseskötetének bemutatója a Slamningovi daniirodalmi rendezvénysorozat keretében az eszéki Filozófia egyetem, valamint a Művészeti akadémia szervezésében

Večer slavonskih pisaca i predstavljanje knjige Katalin Ladik Kavez od trave (Fűketrec). Gosti: Jolan Mann i Istvan Ladany

A bemutató A KÖNYV UTÓÉLETE programnak is része

 

November 23. délelőtt 10 óra

Keszthelyi Gyerekkönyvtár

Gyárfás Endre találkozik olvasóival, a kisiskolásokkal

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része

 

November 23. este 6 óra

Szeged, REÖK. Palota

Horvát szerzők felolvasóestje: Delimir Resicki, Ivan Vidic, Mile Stojic, Rade Jarak

Bevezetőt mond: Fenyvesi Ottó költő

A horvát költőkkel, írókkal Orcsik Roland, Kollár Árpád és RadicsViktória beszélget

Közreműködnek a szegedi Monod(r)ámák Társulat tagjai

A Szépírók Társasága és a Hrvatsko Drustvo Pisaca nemzetközi együttműködésének keretében
A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része

  

November 24. este 6 óra

Petőfi Irodalmi Múzeum

Horvát szerzők felolvasóestje: Delimir Resicki, Ivan Vidic, Mile Stojic, Rade Jarak

A horvát költőkkel, írókkal dr. Virág Zoltán egyetemi docens és Fenyvesi Ottó költő, Radics Viktória költő, esszéíró beszélget

Közreműködik: Lázár Balázs és Tallián Marianne (hegedű)

A Szépírók Társasága és a Hrvatsko Drustvo Pisaca nemzetközi együttműködésének keretében

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része
 

November 27. este 6 óra

ELTE Társadalomtudományi Kar Tanácsterme

Závada Pál és Zoltán Gábor felolvasása, moderátor: Karádi Éva
Az Emlékezetkultúrákról rendezett vita keretében.

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része


November 28. délután 4 óra

Írók Boltja

Békés Pál: Semmi baj. Régi és új novellák és bélyegek című kötetét bemutatja Merényi Ágnes szerkesztő és Takács Ferenc irodalomtörténész

A beszélgetést Reményi József  Tamás vezeti
A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része

 

November 28. délután 4 óra

Zirc, III. Béla Gimnázium, Művészeti Szakközépiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény

Csapody Kinga rendhagyó irodalomórájának vendége Tóth Kriszta

A  rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része 

 

November 28. este 6 óra

Hódmezővásárhely, Németh László Városi Könyvtár

Vendégünk Závada Pál író

Beszélgetőtársa: Bombitz Attila Irodalomtörténész (SZTE BTK)

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része

 

November 29. délután 4 óra

Filagóra Könyvesbolt a Kálvin térnél

Ménes Attila Egy délután Noémivel című könyvének bemutatója

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része

 

November 30.

Pécsi Sebestyén Általános és Zenetagozatos Iskola

Harcos Bálint találkozik a könyvtárban a gyerekekkel

Beszélgetőtársa Szilágyi Zsófi

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része

 
December


December 1. este 7 óra

Budai Micve Klub

Görögnek zsidó, zsidónak görög. Szántó T. Gábor irodalmi estje

Beszélgetőtársa Képes Gábor.
A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része


December 1. este 7 óra

Nyitott Műhely: Irodalmi Párok X.

Adamik Lajossal és Márton Lászlóval Bán Magda és Torma Tamás beszélget

Az est szervezője Kriszt Magdi.

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része


December 4.  este 6 óra

MU Színház

Költői kérdések és válaszok

A műKEDDvelőben Dukay Nagy Ádám

Beszélgetőtársa Györe Balázs

A házigazda: Lárai Eszter

A KÖNYV UTÓÉLETE - Szépírók a Mu színházban


December 4.  délután 5 óra

Szekszárd, Illyés Gyula Megyei Könyvtár

"Élő irodalom a könyvtárban" című irodalmi sorozat vendége Parti Nagy Lajos író, költő

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része


December 4.

Tata, Móricz Zsigmond Városi Könyvtár

Gyárfás Endre író-olvasó találkozója

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része


December 5. délután 4 óra

Írók Boltja. Báthori Csaba köteteit - Játék sötéttel I-II. – esszék, Haluc Áron dolgozatai bemutatja: Forgách András

Közreműködik: Kaszás Gergő

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része


December 5. este 6 óra

Városi Képtár, Deák-gyűjtemény, Székesfehérvár

Esze Dóra irodalmi estje

Beszélgetőtársa Pallag Zoltán

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része


December 5. este 6 óra

Sirály

3 in 1 - Három az egyben 1.

A Nézőtérrel szemben című színházi és irodalmi beszélgetéssorozatban Parti Nagy Lajost Györe Gabriella kérdezi

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része


December 6.

Sirály

Hazai Attila felolvasó estje, Bárdos Deák Ági, Szalai Szabó István, Vajda Róbert és még  sokak közreműködésével

A program a Hanuka fesztivál keretein belül, a  Sirály  irodalmi programsorozatának része.

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE programnak is része


December 6. este fél 8

Borostyán Estek. A Költő Színháza

Balla Zsófia vendége Szabó T. Anna

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része

 

December 7. délután fél 5

Ferencvárosi Helytörténeti Gyűjtemény

Az élhető város. Kőrösi Zoltán, Burger Barna és Závada Pál beszélgetése A délutáni alvás (a történet árnyéka) című kötet megjelenése kapcsán

Közreműködik: Kaszás Gergő színművész

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része


December 7. délután 5 óra

Petőfi Múzeum

Füst Milán díj átadás

Az idei évben a prózai kuratóriuma, Sándor Iván elnök, valamint Földényi F. László és Budai Katalin András Sándornak és Forgách Andrásnak ítélte a díjat

 

December 7. este 6 óra

Újlipótvárosi Klub-Galéria

Újlipótvárosi esték

Felolvasnak: Békés Pál, Garaczi László, Grendel Lajos, Mesterházi Mónika, Schein Gábor

Szabó Magda írását felolvassa Orosz Anna

Az est moderátora Polgár Ernő szerkesztő, dramaturg

Közreműködik Srancsik Gábor gitárművész és Tóth Viola Klára énekes (Zeneakadémia- Largo Egyesület)

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része 


December 7. este 6 óra

Tiszakécske, Városi Könyvtár

Könyvkóstoló

Böszörményi Gyula vendégei Balla Zsófia, Báthori Csaba és Kéri Piroska

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része.


December 7.  este 6 óra (helyi idő szerint)

A KÖNYV UTÓÉLETE Romániában

Nagyváradon a Megyei Könyvtár vendége Kőrössi P. József, a Noran Kiadó vezetője

Beszélgetőtársa Szücs László


December 12. délután 5 óra

Hódmezővásárhely, Németh László Városi Könyvtár

Elek Tibor Árnyékban és fényben című esszékötetének bemutatója

Beszélgetőtársa Ménesi Gábor

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része

December 12. este fél 8

Szabadka, Városi Könyvtár

Ladik Katalin: Élhetek az arcodon? című könyvét bemutatja és a szerzővel beszélget Virág Zoltán

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része

December 13. este 6 óra

Inda Galéria

Nyitott Versest, ahol a költővendég együtt olvas föl a versszerző olvasókkal. Hozza el és ossza meg másokkal is  fiókban lapuló szövegeit! 

Gyukics Gábor és Dukay Nagy Ádám vendége Babiczky Tibor

Zene Barabás Lőrinc (trombita)

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része


December 14. este 6 órától

Erzsébet tér

Könyvbemutató és dedikálás az Erzsébet téri karácsonyi könyvváson a Gödör klub elõtt

Ménes Attila bemutatja Egy délután Noémivel című könyvét
A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része


December 15. este 7 óra

Nyitott Műhely: Irodalmi párok

Szilágyi Zsófival és Szilágyi Mártonnal Bán Magda és Torma Tamás beszélgetnek

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része


December 18. este 6 óra

Műcsarnok

A Lettre téli számának bemutatója

Garaczi László, Kornis Mihály, Radics Viktória és Tillman J. A. felolvasása

Moderátor: Karádi Éva.

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része


December 19. délután 4 óra

 irc, III. Béla Gimnázium

A rendhagyó irodalom órák sorozatban Csapody Kinga vendége Garaczi László.

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része


December 19. este 6 óra

Utas és Holdvilág Antikvárium, Veszprém 

Molnár Sándor vendége Kőrössi P. József

A Nem ezt találtam című könyve kapcsán Brassai Zoltán beszélget a szerzővel

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része


December 23. délután 2 óra

Gödör Klub

Karácsonyi Csillagszálló

Gyerekprogramok, képzőművészeti és kézműves foglalkozások Ocztos István vezetésével

A további rendezvényeken közreműködők:

3 órától Iványi Gábor, Palya Bea, Szokolay Dongó Balázs, Esze Dóra, Bródy János

5 órától Háy János, Scheer Katalin, Czifrik Balázs, Miklya Anna

7 órától Legát és barátai

9 órától Rockabilly Karácsony – Mystery Gang, Yellow Spots, Silver Shine

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE programnak is része


December 28. este 8 óra

Petőfi Irodalmi Múzeum

Szabad-e szomjasan repülni? Szomjas ária 36 képben

Kenyai, kirgiz, nepáli, orosz, abház, egyiptomi, indiai, román,  tanzániai, zanzibári, és magyarföldi nők az  Éjszakai állatkert és a Szomjas oázis szerzőinek előadásában

Kép:  Szilágyi Lenke.

Szöveg:  Bárdos Deák Ágnes, Radics Viktória,  Tóth Krisztina,  Ladik Katalin,  Erdős Virág, Rapai Ágnes, Bódis Kriszta

Elhangzó dalok és áriák - Mozart: Cosi fan tutte, Dorabella áriája (Yang Li), Aj, de rózsás kiskertembe – népdal (Palya Bea), Bizet: Carmen áriája, Seguilla (Yang Li), A Rózsa – népdal (Palya Bea), Dvorak: Ciganske melodie, Kdyz mne stara matka (Ferencz Karolina), Schubert: Lachen und Weinen, Nevetni és sírni  (Ferencz Karolina), Duett: Gluck: Orfeo és Euridice (Yang Li és Ferencz Karolina), Mozart: Varázsfuvola, I. felvonás, finálé, Csengettyűdal (Yang Li és Ferencz Karolina)

Celebrálja: Forgács Zsuzsa Bruria

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE program része

 

December 31.

Gödör Klubszilveszter

Rőzse presszó

Zenés irodalmi Cabaret

Szerkesztők: Bárdos Deák Ági, Nagy Gabi. Kon-Feranszié Legát Tibor

Zenélnek: Balaton, Krétakör Színész-Táncznekar, Romano Drom

A rendezvény A KÖNYV UTÓÉLETE programnak is része

 

 

English

Hírek

20 éves a Szépírók Társasága

Az Írók Társasága alakuló közgyűlése 1997. április 27. napján a Kossuth Klub földszinti termében, 1088 Budapest VIII. ker. Múzeum utca 7. sz alatt

 

Jelen vannak: az egyesület alapító tagjai a mellékelt jelenléti ív szerint