2017. december 13., szerda

Archívum 2006

2006. évi díjazottak

Acsai Roland: Zelk Zoltán-díj, Res Artis-díj 2006. október

András Sándor: Szépírók Díja

Bacsó Béla: Széchenyi-díj

Balogh Robert: Irodalmi Jelen 3. díj

Bárdos Deák Ágnes: Magyar Köztársaság Arany Érdemkeresztje

Barna Imre: József Attila-díj

Bartis Attila: Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje

Békés Pál: Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje

Beney Zsuzsa:  Szépírók Díja

Bódis Kriszta: Bezerédj Díj, Kamera Hungária zsűri különdíja

Bojtár Endre: József Attila-díj

Boldizsár Ildikó: József Attila-díj

Borbély Szilárd: Artsijus Irodalmi Díj

Csaplár Vilmos: Balázs Béla-díj

Csiki László: Salvatore Quasimodo-díj

Csordás Gábor: József Attila-díj

Dalos György: Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztje

Darvasi László: Mészöly Miklós-díj

Dragomán György: Márai Sándor-díj, Artisjus Irodalmi Díj

Elek Tibor: MAOE irodalmi díj

Erdős Virág: Vilmos-díj, Szép Ernő-díj

Esterházy Péter: Prima Primissima

Ferdinandy György: MAOE Alkotói Nagydíj

Ferencz Győző: Palládium-díj,  Artisjus Irodalmi Nagydíj

Fodor Géza: Széchenyi-díj

Földényi F. László:  Szépírók Díja

Forgách András: József Attila-díj

G. István László: Nizzai kavics-díj, Radnóti-díj

Garaczi László: litera-díj

Grecsó Krisztián: József Attila-díj

Grendel Lajos: Giuseppe Acerbi Irodalmi Díj, Talamon-díj

Győri Könyvszalon Alkotói Díja

Halasi Zoltán: Palládium-díj, Artisjus Irodalmi Nagydíj

Halász Margit: Irodalmi Jelen-OTP különdíj

Hartay Csaba: Körösök Gyöngye díj

Kálnay Adél: Salvatore Quasimodo-különdíj

Keresztury Tibor: József Attila-díj

Kertész Ákos: Táncsics Alapítvány Életműdíj

Kertész Imre: Deutsche Gesellschaft díja

Kőrösi Zoltán: József Attila-díj, Jelenkor-nívódíj

Kovács András: Ferenc Magyar Köztársaság Babérkoszorús Írója

Kukorelly Endre: Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje, Irodalmi Jelen prózaírói díja

Lovas Ildikó: Bezerédj Díj

Márton László: Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje

Nádas Péter: Márai Sándor-díj, Palládium-díj

Németh Gábor: Déry Tibor-díj

Paetzke, Hans-Henning  Pro Cultura Hungarica Emlékplakett

Radics Viktória: Déry Tibor-díj

Sándor Iván: Üveggolyó-díj

Schein Gábor: József Attila-díj

Spiró György: Kossuth-díj, AEGON Művészeti Díj, ZAIKS-díj, Gundel Művészeti díj

Szakács István: Bródy-díj

Szilágyi Ákos: Magyar Köztársaság Babérkoszorús Írója

Térey János: Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje

Tóth Krisztina: Giuseppe Acerbi Költészeti Különdíj

Turczi István: József Attila-díj

 A KÖNYV UTÓÉLETE programok/2006

 

Január

 

Január 10. este fél 6

MU Színház Az  Éjszakai Állatkert harminchárom szerzője közül heten: Bárdos Deák Ágnes, Tóth Krisztina   Erdős Virág, Hidas Judit, Radics Viktória, Fiáth Titanilla, Forgács Zsuzsa a Mu Színházban 

 

Január 11. este fél 8

Stúdió K BOROSTYÁN-ESTEK, a Költő Színháza Balla Zsófia vendége Takács Zsuzsa 

 

Január 17. este 7 óra

Nyitott Versest.  Az Újlipótvárosi Klub Galériában, Dukay Nagy Ádám költő vendége Zsille Gábor 

 

Január 21.  este 6 óra

BÉCS, COLLEGIUM HUNGARICUM.  Zilahy Péter estje

 

Január 24. este fél 6

Mu  színház  Nagy Gabriella estje.  

Beszélgetőtárs:  Hermann Zoltán,

Este 7 óra

Nyitott Műhely. SOMLYÓ GYÖRGY.

A sorozat szervezői és házigazdái: Babiczky Tibor és Tomaji Attila  

 

 

Január 26.  este 6 óra

Lendva Városi Könyvtár (Szlovénia). Darvasi László szerzői estje. Beszélgetőtárs: Farkas Brigitta

Este 7 óra:

Nyitott Műhelyben Ferencz Győzővel  beszélget  Mesterházi Mónika,

 

Február

 

Február 2. este 6 óra

Újpesti Galéria  Békés Pál irodalmi estje.

Közreműködik: Havas Judit előadóművész, Darvas Kristóf - zongora. 

A beszélgetést Bán Magda vezeti.

 

Február 5. este 6 óra

Nyitott Műhely- Sorsfordító könyveink.

Vendégünk: Kukorelly Endre. Moderátor: Torma Tamás

 

Február 7. este fél 6

Mu Színház, Kisterem: Kántor Péter költői estje

Beszélgetőtárs: Angyalosi Gergely

 

Február 8.

A KÖNYV UTÓÉLETE.

Gyárfás Endre rendhagyó irodalomórát tart a pestszentimrei Ady Endre Általános iskolában

 

Február 10. este  7 óra

A KÖNYV UTÓÉLETE a CNESA Pinceklubjában Magyarkanizsán. 

Budapest, nőváros- Kőrösi Zoltán estje.

Beszélgetőtárs: Balázs Attila, közreműködik: Grencsó István - szaxofon, fuvola

 

Február 14. délután 5 óra

Pozsony a Magyar Intézet vedégei  Grendel Lajos, Kukorelly Endre, Németh Gábor, Pályi András

 

Február 14. este 7 óra

Nyitott Versest. 

Az Újlipótvárosi Klub Galériában Az est házigazdája Dukay Nagy Ádám vendége Balogh Róbert

 

Február 15. este  fél 8  

BOROSTYÁN-ESTEK

Balla Zsófia vendége Gergely Ágnes

 

Február 16. este 6 óra

Veszprémi Egyetem  Magyar Irodalomtudományi Tanszék.

A Trialógusok est vendége Solymosi Bálint.

Kérdezik: Szilágyi Zsófi, Bozsik Péter       

 

Február 16. este fél 7

Az Újpesti Galéria Tükörterme

Csaplár Vilmos/Györe Balázs estje.

Beszélgetőtárs: Bán Magda. 

Közreműködik: Helyey László színművész

 

Február 19. este 6 óra

Nyitott Műhely

A sorsfordító könyveink sorozatban vendégünk Kőrösi Zoltán

 

Február 21. este fél 6

Mu Színház

Karafiáth Orsolya és Esze Dóra estje  a MűKeddvelőben.

Az est háziasszonya: Lárai Eszter

 

Február 21. este 6 óra

PÉCS, Művészetek Háza – Breuer Marcel Terem.

Vendégünk Nádasdy Ádám költő.

Beszélgetőtárs: Csuhai István

 

Február 22.  este 7 óra

Nyitott Műhely- Kemény István költő.

A sorozat szervezői és házigazdái: Babiczky Tiobor és Tomaji Attila

 

Február 24. délután 5 óra

Payer Imre költő verseit mutatják be a Vasas szakszervezet Művelődési Házában.

 

Február 27. este 6 óra

Székesfehérváron,  Városi Képtár-Deák Gyűjteményében Spiró György irodalmi estje.

Beszélgetőtársa Pallag Zoltán

 

Február 28. este fél 6

Királyhelmecen  Bánki Éva, Jónás Tamás és Ficsku Pál estjét a Pozsonyi Magyar Intézet  rendezi

Este 6 óra:

Komárom, Selye János Kollégium.

Csaplár Vilmos estje. 

Beszélgetőtársa H. Nagy Péter,

 

Március

 

Március 1. este fél 6

Nagykapos

A Pozsonyi Magyar Intézet szervezésében Bánki Éva és Ficsku Pál  estje

 

Március 2. este 6 óra

Pécs, Művészetek Háza, Fülep Lajos Terem.

Mester és tanítvány: Vámos Miklós és Grecsó Krisztián beszélget

 

Március 6.  délután 5 óra

Krúdy Gyula életműsorozatának 4 kötetét bemutatja: Kelecsényi László Közreműködik Fenyő Ervin színművész a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Kelenföldi Könyvtárában  

 

Március 7. este fél  6

Mu színház

Bertók László beszélgetőtársa Csuhai István.

Közreműködik: Lázár Balázs

 

Március 12. este 6 óra

Nyitott Műhely: Sorsfordító könyvek.

Vendégünk Kornis Mihály.        

A beszélgetést Torma Tamás vezeti

 

Március 13. este 6 óra

Békés Megyei Könyvtár játszóterme

Ex-Symposion est.

Vendégek:  Balázs Attila író, a Magyar Rádió műsorvezetője, Bozsik Péter író, szerkesztő, Szilágyi Zsófia kritikus, szerkesztő.

Házigazda: Grecsó Krisztián író 

 

Március 21. este fél  6

Mu színház

Bódis Kriszta beszélgetőtársa Márton László

Házigazda: Lárai Eszter

 

Március 21-24: Költőfesztivál Horvátországban.

Szépíró-vendégek: Fenyvesi Ottó, Háy János, Jász Attila, Karafiáth Orsolya,  Kukorelly Endre, Rácz Péter

 

Március 21. este 7 óra

XIII.ker Helytörténeti Múzeum, Váci út 50.

Nyitott Versest.  

Házigazda Gyukics Gábor költő, meghívott vendégünk Parti Nagy Lajos költő, író.

Közreműködik a Tisza trió

 

Március 22. délután 4 óra

Írók Boltja

Gyukics Gábor versKÉPzelet című kötetének bemutatója

 

Március 22. este 6 óra

Gyöngyös Művelődési Ház.  

Parti Nagy Lajos, Závada Pál, Varró Dániel estje.

Moderátor: Kozári Réka

 

Március 22. este fél 8

Stúdió-K

Borostyán-estek: Az esszéíró színháza

Balla Zsófia vendége Lengyel Balázs 

 

Március 23. este 6 óra

Veszprémi Egyetem Magyar Irodalomtudományi Tanszék

A Trialógusok est vendége Györe Balázs.

Kérdezik: Szilágyi Zsófi, Bozsik Péter 

Este 6 óra

Székesfehérvár, Deák Képtár.

Marno János estje.

Beszélgetőtárs Pallag Zoltán

Este 7 óra

Baobab Café-ban PAYER IMRE költői estje

 

Március 25. délelőtt 11 óra

Angyalföldi Gyermek- és Ifjúsági Ház.

Payer Imre és Polgár Ernő irodalmi matinéja  

 

Március 29. este 7 óra

Nyitott Műhely: Kántor Péter estje.

A sorozat szervezői és házigazdái: Babiczky Tibor, Tomaji Attila  

 

Március 30. este 7 óra

Nyitott Műhely: Mesterházi Mónika sorozatában bemutatkozik G István László, költő.  

Beszélgetőtársa Ferencz Győző 

 

Március 30. este 6 óra

Lendva, Városi Könyvtár.

A népmesékről  Gyárfásné Dr. Kincses Edit előadása

 

A Pozsonyi Magyar Kulturális Intézetben lettre irodalmi koncert.

Közreműködik: Garaczi László, Kukorelly Endre, Karádi Éva és a Corelli-trió 

 

Március 31. délelőtt 10 óra

Lendva, Városi Könyvtár.

Gyárfás Endre rendhagyó irodalomórája kisiskolásoknak

 

Április

Áprlis 2. este 8 óra

Nyitott Műhely: Sorsfordító könyvek.

A sorozatban Bárdos Deák Ágival beszélget Torma Tamás 

 

Április 4. délután fél 6

Mu Színház. A Műkeddvelő sorozat vendége Esze Dóra.

Beszélgetőtársa Bódis Kriszta

 

Április 5. délután 5 óra

Felolvasás és beszélgetés Szegeden.

Závada Pál: A fényképész utókora és Szakács István: Történtek dolgok c. regényekről

 

Április 6. este 6 óra

Veszprémi Egyetem Magyar Irodalomtudományi Tanszék

A Trialógusok est vendége Lovas Ildikó.

Kérdezik: Szilágyi Zsófi, Bozsik Péter

 

Április 7. délután 4 óra

Műcsarnok.

Lettre Arcképcsarnok, Esterházy Péter, Garaczi László, Kornis Mihály és a Corelli Trió fellépésével

Délután fél 4

Mezőtúr,  Könyvtár és Közösségi Ház.

A KÖNYV UTÓÉLETE  Erdős Virág, Esze Dóra, Kiss Ottó, Vörös István irodalmi délutánja. Beszélgetőtársuk Kozák Tibor, a mezőtúri ALAK művészeti csoport vezetője

 

Április 11. este 6 óra

Székesfehérvár Városi Képtár, Deák Gyűjtemény

A Költészet Napján Bárdos Deák Ágival beszélget Pallag Zoltán

 

Április 12. délután 5 óra

Pozsonyban a Magyar Kulturális Intézetben A Költészet Napjára meghívott vendégek Tóth Kriszta és Jónás Tamás.

Moderátor: Benyovszky Krisztián irodalomtörténész, kritikus

 

Április 12. este 6 óra

Stúdió K

Borostyán estek: A költő színháza. Balla Zsófia sorozata.

Vendégünk: Rába György

 

Április 18. este fél 6

Mu színházban

A műkeddvelőben Payer Imre beszélgetőtársa Mészáros Sándor

 

Április 18. este 7 óra

Újlipótvárosi Klubgaléria

Nyitott Versest. 

Házigazda Gyukics Gábor költő, meghívott vendég András Sándor költő.

Közreműködik a Tisza trió 

 

Április 19. délután 1 óra

Bácsalmás, Hunyadi János Gimnázium.

Polgár Ernő felolvasása, a szerzővel beszélget: Kerényiné Szalai Katalin, a gimnázium igazgatója 

Délután 5 óra

Petőfi Irodalmi Múzeum

Márton László  Minerva búvóhelye című új regényének bemutatója

Este 7 óra

Újvidéki Színház.

Pressburger Csaba vendégei Térey János és Nagy Gergely

 

Április 26. délután 5 óra

Vásárosnaményi Városi Könyvtár

Grecsó Krisztián a Beregi Ünnepi Hét íróvendége.

Beszélgetőtársa Elek Tibor

Este 7 óra

Nyitott Műhely- Várady Szabolcs költő estje.

A sorozat szervezői és házigazdái: Babiczky Tibor és Tomaji Attila.

 

Április 27.  este 7 óra

Nyitott Műhely: Mesterházi Mónika

Vendég:  Sándor Iván író

Április 30. este 6 óra

Nyitott Műhely: a MESTER-MŰVEK sorozat vendége Kozma Gyuri.

Beszélgetőtárs Torma Tamás.

A sorozat szervezője: Kriszt Magdolna.

 

Május

 

Május 2.

A Műcsarnokban tartott  közgyűlésen a Szépírók Társaságába felvett új tagok: Balogh Tamás, Bíró József, Halász Margit, Király Levente, Lárai Eszter, Pálinkás György,  Papp Sándor Zsigmond, Podmaniczky Szilárd, Polcz Alaine, Torma Tamás,  Várady Szabolcs, Vass Tibor

 

Május 3. este 6 óra

Szeged, Ifjúsági Ház

Faludy György, Závada Pál, Bódis Kriszta irodalmi estje

Moderátor: Bán Magda

 

Május 4-6.  

Hetedszép találkozások  A HÉT eseménysorozata Marosvásárhelyen, Kolozsváron.

A Szépírók Társaságából meghívott vendégek: Csaplár Vilmos, Farkas Zsolt, Kukorelly Endre, Láng Zsolt, Márton László, Péterfy Gergely.

Vendéglátó: A HÉT szerkesztősége – Parászka Boróka, Székely Csaba

 

Május 5. este 8 óra

Magyarkanizsai Művészetek Háza

Lányi András estje - ökofilozófia, politikai filozófia, felolvasás

Részleteket vetítünk a művész filmjeiből.

Közreműködik Lőrinszky Attila nagybőgőn

 

Május 6. délután 5 óra

Székesfehérvár

A 7. Kortárs Művészeti Fesztivál keretében Kistangó est.

Pallag Zoltán főszerkesztő vendégei Maros András és Majoros Sándor

 

Május 9. délután fél 6

Mu színház

A műKEDDvelőben Kemény István beszélgetőtársa Hegyi Katalin.

Szervező: Lárai Eszter

 

Május 10. délután fél 5

Mezőtúr, Városi Könyvtár.

Két vendégünk Acsai Roland és Peer Krisztián költők.

Moderátor: Kozák Tibor, az ALAK művészeti csoport vezetője. 

 

Május 11. este 6 óra

Székesfehérvár Városi Képtár, Deák Gyűjtemény.

Grecsó Krisztiánnal beszélget Pallag Zoltán

 

Május 13. délután 6 óra

Marosvásárhely, A Látó Irodalmi Színpada a Bernády-házban.  

Hang és mű – csend és mű.

Vendégek: a Magyar Rádió munkatársai:, Balázs Attila író, Zelki János költő, dokumentumfilmes, Zoltán Gábor író, rendező

 

Május 14. délután 4 óra

Nyitott Műhely: Sorsfordító Könyvek.

Vendég: Andrassew Iván.

Kérdező: Torma Tamás.

A sorozat szervezője: Kriszt Magdolna

 

Május 16. délután fél 6

Mu színház

A műKEDDvelőben Györe Balázs beszélgetőtársa Tábor Ádám

Este 7 óra

Újlipótvárosi Klubgaléria

Nyitott Versest.

Házigazda Gyukics Gábor költő, meghívott vendég Takács Zsuzsa költő.

Közreműködik a Tisza trió 

 

Május 18. este 6 óra

Miskolc, Vasgyár.

Györe Balázzsal és Ficsku Pállal Zemlényi Attila beszélget

Este 6 óra.

Veszprémi Egyetem Magyar Irodalomtudományi Tanszék  

A Trialógusok est vendége Dragomán György.

Kérdezik: Szilágyi Zsófi, Bozsik Péter. 

 

Május 19. este 7 óra

Berlin, dadagalerie.

Első Berlini Írófutball Nemzeti Válogatott Találkozókeretében magyar írók felolvasóestje a futballról

 

Május 20. délután fél 4

Berlin, Kleine_Hamburgerstrasse-i futball-pálya

A német és a magyar íróválogatott barátságos mérkőzése.

A magyar csapat Szépíró-tagjai Ágoston Zoltán, Balázs Attila, Darvasi László, Farkas Zsolt, Garaczi László,  Kõrösi Zoltán,  Kukorelly Endre, Wirth Imre, Zilahy Péter

 

Május 20. este 8 óra 

Berlin, Kulturbrauerei (Knackstr. 97)

6 magyar és 3 német szerző felolvasóversenye 

 

Május 25. délután 5 óra

Kiskunhalas, Városi Könyvtár

Polgár Ernő: Civilizációk nyomában és az  Istenek szigete c . könyveiről  beszélget  Varga Sabján Gyulával, a Városi Könyvtár igazgatójával  

 

Június

Június 1. délután 3 óra

Debrecen

Méliusz Juhász Péter Megyei vendége Karafiáth Orsolya

 

Június 1. este 7 óra

Alexandra Könyvesház

A 2006. évi Szépírók Díjainak átadása a Panoráma teremben

 

Június 3. délután 6 óra

Marosvásárhely

A Látó Irodalmi Színpadán: AMERIKALÁTÓ -  A kortárs amerikai irodalomról Gyukics Gábor beszélget Kovács András Ferenccel és Láng Zsolttal

 

Június 1-5.

Szekszárd (Garay tér) és vidéke  

PÜNKÖSDI KÖNYVNAPOK

 

Június 4-én délután 4 óra

A Könyvnapok vendégei Garaczi László, Háy János, Podmaniczky Szilárd,

6 órakor Parti Nagy Lajos

Este 7 óra

Nyitott Műhely: Sorsfordító könyveink.

Vendégünk Márton László.

A sorozat állandó moderátora: Torma Tamás

 

Június 6. délután 5 óra

Nyíregyháza, Móricz Zsigmond Könyvtár 

Körösi Zoltánt és a Milyen egy női mell című kötetét bemutatja Antall István

 

Június 6.

Zalaegerszeg, Deák Ferenc Könyvtár

Kukorelly Endre találkozik délelőtt a gyerekekkel és délután felnőtt olvasóival

 

Június 8.  délelőtt fél 11

Ózdon Békés Pál találkozik olvasóival a Városi Könyvtárban, majd délután 2 órától Miskolcon a II. Rákóczi Ferenc  Könyvtárban

 

Június 9. délután fél 4

Ózd

Kornis Mihály dedikál az Erzsébet téren, majd 5 órától találkozik az olvasókkal a II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtárban

 

Június 10. délután 5 óra

Petőfi Irodalmi Múzeum: AMERIKALÁTÓ

A kortárs amerikai irodalomról GYUKICS GÁBOR beszélget Kovács András Ferenccel és Láng Zsolttal

Délután 6 óra

VISTA rendezvényterem

A fiúk és a foci. Könyvheti Szépírók-lettre- litera - est. 

Felolvasás és beszélgetés Esterházy Péter, Garaczi László, Kőrösi Zoltán, Kukorelly Endre, Wilhelm Droste közreműködésével. 

Műsorvezető: Fodor Péter

 

Június 14. délután 6 óra

Veszprémi Egyetem

Trialógusok est

Vendég: Ferdinandy György.

Kérdezők: Bozsik Péter, Szilágyi Zsófi

 

Június 14. délután 6 óra

Kassa (Thália Café)  és június 15. délután 5 óra Rozsnyó, (GIT Közösségi Ház). Író-olvasó találkozó a Pozsonyi Magyar Intézet szervezésében, A rendezvényen Bartis Attila és Király Levente  irodalmi munkásságát Juhász Katalin újságíró, az intézet munkatársa mutatja be

 

Június 15. délután 6 óra

Petőfi Irodalmi Múzeum

Horvát költők Magyarországon

Vendégek: Branko Čegec, Miroslav Mićanović, Adrijana Škunca, Delimir Rešicki, Ivica Prtenjača, Branislav Oblučar

Vendéglátók: Fenyvesi Ottó, Radics Viktória

 

Június 16.  délután fél 4

Leopold Bloom Galéria (1020 Wien, Holandstrasse 4.)

Szkárosi Endre: Közéleti duók: akciódalestje – a Bloomsday művészeti fesztiválon

 

Június 16-18.

Völgységi Könyvfesztivál Bonyhádon  

Vendégek a Szépírók Társaságából:  június16-án Boldizsár Ildikó, Esze Dóra, Karafiáth Orsolya,  június 17-én Polcz Alaine

 

Június 16.  délután 6 óra

Pécs, Művészetek Háza

Horvát költők felolvasó estje  

 

Június 17. délután 2 óra

Balatonfüred

A Magyar Fordítóház garden partyján felolvasnak a Szépírók Társasága horvát költővendégei  

 

Június 21. délután fél 5

Mezőtúr, könyvtár

Bódis Kriszta és Király Levente irodalmi délutánja

Beszélgetőtársuk Kozták Tibor az ALAK művészeti csoport vezetője

 

Július

 

Július 14. délután 6 óra.

A KÖNYV UTÓÉLETE

Fenyvesi Ottó, Garaczi László, Jánossy Lajos  irodalmi programja

 

Július 15. délután 5 óra

Dombos – Íróválogatott focimeccs.

6 óra

A KÖNYV UTÓÉLETE

Parti Nagy Lajossal beszélget Szerbhorváth György

 

Július 16. délután 6 óra

József Attila Kishegyesen - Odorics Ferenc, Kocsi Lajos, Sáfrány Attila, Danyi Zoltán programja.  

Este 7 óra

„Végül is ketten maradtak, Isten és a bor” – Hamvas Béla-est a borkultúra jegyében

Odorics Ferenc, Kocsi Lajos, Sáfrány Attila, Danyi Zoltán, Werner Sennyei Tibor beszélgetése 

 

Július 18. délután 6 óra

Szeged, Belvárosi Mozi Galéria

Acsai Roland, Gyukics Gábor, Peer Krisztián irodalmi estje Felsővárosi Kedd Esték Fesztivál keretében

 

Július 28. fél 6

Nenincén (Lukanénye) a VII. Fiatal Írók Tábora rendezvénysorozat

Ficsku Pál, Péterfy Gergely, valamint Kukorelly Endre a Pozsonyi Magyar Intézet vendégei 

 

Augusztus

 

Augusztus 4. este 6 óra

 Kiskunhalas, Városi Filmszínház

Háy János és Tóth Kriszta  irodalmi estje   

 

Augusztus 9-16. Szépírók az Óbudai Szigeten  

 

Augusztus 9. délután 5 óra

Nagysátor / Octopus Összművészeti Helyszín

Solymosi Bálint: A lekötelezett. Zenés színmű.

 

Augusztus 11. délután 5 óra

Nagysátor / Octopus Összművészeti Helyszín.

Éjszakai állatkert  - nők az éjszakában.

Közreműködnek: Bódis Kriszta, Forgács Zsuzsa Bruria, Erdős Virág, Fiáth Titanilla, Tóth Krisztina.

 

Augusztus 12. délután 4 óra

Szellemvasút Sátor

Beszélgetés Vámos Miklóssal.

Aki kérdez: Háy János.

 

Augusztus 12. délután 5 óra

Nagysátor / Octopus Összművészeti Helyszín  

M'Orális élvezetek.

Közreműködnek: MC Ponsa, MC Busa, Závada Péter, Akkezdet Phiai, valamint Karafiáth Orsi és Keresztesi József szépírók.

Zene: Dj Kreol.

Moderátor: Bárdos Deák Ági.

 

Augusztus 12. este 9 óra

Magyar televízió Színház- és Táncsátor és Szabadatéri Színpad

Baltazár Színház: Múló Rúzs

Koreográfus: Vass Lajos.  Rendező: Elek Dóra. Dalszövegek: Tóth Krisztina. Zeneszerző: Darvas

 

Augusztus 13. délután 5 óra

Szellemvasút Sátor

Beszélgetés Spiró Györggyel. 

 

Augusztus 15. délután 5 óra

Nagysátor / Octopus Összművészeti Helyszín  

Szépírók találkozója: Garaczi László, Petőcz András, Nagy Gabriella, Poós Zoltán, Kemény István.

 

Augusztus 15. délután 5 óra

Szellemvasút Sátor

Tillman J. A. előadása: Térszemléletek a világban.   

 

Szeptember

Szeptember 11. este 7 óra

Nyitott Műhely

 Az Árgus folyóirat estjén György Péterrel és Radnóti Sándorral beszélgetnek a szerkesztők

 

Szeptember 14. délelőtt 10-től este 6 óráig  

Petőfi Irodalmi Múzeum

Újraolvasott negyedszázad, Szépírók Szimpóziuma

Előadók:  Bodor Béla,  Kálmán C. György,  Márton László,  Margócsy István, Németh Zoltán,  Odorics Ferenc,  Selyem Zsuzsa,  Szilágyi Zsófia,  Szilasi László.

Opponensek: Alexa Károly, Elek Tibor, Farkas Zsolt,  Kukorelly Endre,  Márkus Béla  

 

Szeptember 14-17.

Firenze

A magyar íróválogatott méri össze erejét irodalomban és fociban az angol, az olasz és a skandináv írók csapataival  az Írók Ligája 2006 fesztiválon

 

Szeptember 15.

Biblioteca Comunale Centrale

Ágoston Zoltán, Balázs Attila, Farkas Zsolt, Garaczi László és Mélyi József felolvasása,

 

Szeptember 16. 

Teatro La Pergola.   

Kukorelly Endre, Kõrösi Zoltán, M. Nagy Miklós, Sajó László, Wirth Imre és Zilahy Péter felolvasása

 

Szeptember 25. este 7 óra

Kópia Kávézó

Payer Imre költői estje

 

Szeptember 27. délután 4 óra

Szeged, Petőfi-telepi Könyvtár

Karafiáth Orsolya Cafe X  című beszélgetéssel egybekötött felolvasóestje

 

Szeptember 28. este 7 óra

Nyitott Műhelyben Mesterházi Mónika sorozatában Gerevich Andrással Imreh András beszélget

 

Szeptember 29. este 8 óra

Magyarkanizsa, Művészetek Háza

A pécsi JELENKOR kiadó estje

Vendég: Márton László, Csordás Gábor kiadóvezető

 

Október

 

Október 3. este 6 óra

MU Színház

műKEDDvelő est.

Beszélgetés Tóth Krisztával Vonalkód című novelláskötetéről, beszélgetőtársa Boldizsár Ildikó. 

 

Október 8. reggel 9-től délután 2-ig

Szeged, Somogyi Gyerekkönyvtár.

Az  októberi könyvtári hetek program keretében  Tücsökkaland - családi vetélkedő Gyárfás Endre műveiből a szerző közreműködésével

 

Október 10. délután 3 óra

Szeged, Somogyi Gyerekkönyvtára könyvtári hetek program keretében 

Csatang és Mufurc - irodalmi pályázat Békés Pál és Lázár Ervin művei alapján  

Meghívott vendég Békés Pál

 

Október 12. este 6 óra

Székesfehérvár, Városi Képtár - Deák Gyűjtemény.

Závada Pállal beszélget Pallag Zoltán

 

Október 17. délután 4 óra

Írók Boltja

Gyukics Gábor Lepkék vitrinben (Fekete Sas Kiadó) című új verseskötetét Györe Balázs mutatja be 

 

Október 18. délután fél 6

Veszprém, MTA VEAB Színház

1956 - akadémiai megemlékezések.

Beszélgetés életről, irodalomról, 1956-ról Ferdinandy Györggyel

Beszélgetőtárs: Szilágyi Zsófia 

 

Október 19. délután 5 óra

Veszprémi Egyetem

A Trialógus est vendége Kőrösi Zoltán, a kérdezők Bozsik Péter és Szilágyi Zsófi 

 

Október 19. este 6 óra

Dunaújváros, Kortárs Művészeti Intézet

Csaplár Vilmos Igazságos Kádár János c. könyvének bemutatója

Moderátor Gyöngyössy Csaba

 

Október 19. este 7 óra

A Lendvai Könyvtár vendége Márton László

 

Október 24.

Tápé, könyvtár.

Grecsó Krisztián felolvasó délutánja

 

Október 23-25.

Bozsik Péter szlovákiai irodalmi körútjának időpontjai és helyszínei:,

23-án délelőtt fél 10-kor  Komárom Selye János Egyetem, Magyar Tanszék,

23-án  délután 5 óra 40 perckor Pozsony Comenius Egyetem, Magyar Tanszék,

25-én reggel  fél 9-kor Nyitra Konstantin Filozófus Egyetem, Magyar  Tanszék,

25-én délután háromnegyed 2-kor Besztercebánya Bél Mátyás Egyetem, Magyar Tanszék

 

Október 26. este 6 óra

Vác, Madách Imre Művelődési Központ

Konrád György, Grecsó Krisztián és Karafiáth Orsolya estje

Este 7 óra

Tata, Művelődési Ház, Várkanyar Kávéház

Nyitott versest

Gyukics Gábor vendégei: Fenyvesi Ottó és Jász Attila,

Este fél 8

Stúdió K.   

BOROSTYÁN-ESTEK. A KÖLTŐ SZÍNHÁZA.  

Balla Zsófia vendége Várady Szabolcs

 

November

 

November 2. 

Eger, Molnár Ferenc irodalmi szalonja.

Szilágyi Ákos estje

 

November 6. este 6 óra

Budapest, Erzsébet téri Gödör Klub.

Ficsku Pál Gyerekgyár c. könyvének bemutatója.

Beszélgető- és szülőtársak: Bárdos Deák Ági, Soma Mamagésa, Sisso

 

November 7. este 6 óra

MU színház

(...)lányod vagyok, hajolj le hozzám... 33 költőnő 44 verse.

Havas Judit előadóestje, könyv- és CD-bemutatója.

Havas Judittal a "női" költészetről Takács Zsuzsa, Balla Zsófia, Lárai Eszter beszélget

 

November 8. este 6 óra

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, R klub

Első vendégünk Erdős Virág. Beszélgetőtárs Györe Gabriella

 

November 7-11.

Pozsony

A KÖNYV UTÓÉLETE. ARS LITERA - Nemzetközi Kortárs Művészeti Fesztivál

7-én Németh Gábor Zsidó vagy? című könyvéből,

11-én Ficsku Pál Gyerekgyár című könyvéből olvas fel.

A szövegek elhangzanak szlovák fordításban is.

 

November 10. este 6 óra

Újlipótvárosi Klubgaléria. Polgár Ernő és Payer Imre estje Közreműködik Györgyi Anna színművész

 

November 11-én este 9 óra 50 perc

M2-n látható a Borostyán-estek tavalyi sorozatából a Balla Zsófia és Gergely Ágnes beszélgetése 25 percben

 

November 15. este 7 óra

Nyitott Műhely  

Vendég: Parti Nagy Lajos

Beszélgetőtársak és a sorozat szerkesztői  Babiczky Tibor és Tomaji Attila

 

November 14-16.

A KÖNYV UTÓÉLETE Szlovákiában.

Podmaniczky Szilárd  irodalmi beszélgetései Léván, Pozsonyban és  Dunaszerdahelyen

 

November 16. délután 5 óra

Pesterzsébeti Gál Imre Galéria

A KÖNYV UTÓÉLETE

Erdős Virág és Maros András felolvasása

A szerzőkkel Király Levente beszélget

 

November 16. este 6 óra

Ráday Könyvesház

Az Arc Poétika c könyv bemutatója.

Orbán György vendégei: Rapai Ágnes szerző és Kozma György, a kötet illusztrátora
 

November 15-17.

A KÖNYV UTÓÉLETE Észtországban.

A HEEMP Észt-Magyar Kulturális Egyesület és Tallini Magyar Intézet Magyar Irodalmi Napokat rendez. A meghívott vendégek: Bartis Attila, Garaczi László, Háy János és Kukorelly Endre 15-én Tallinnban, 16-17-én Tartuban vesznek  részt a programokon.

 

November 18.  este 7 óra

Nyitott Műhely

Irodalmi párok I. Németh Gáborral és Szilasi Lászlóval  aKész regény című könyv kapcsán Bán Magda és Torma Tamás  beszélget.
Az estet felolvasás és zene is kíséri.

Fellép: Darvas Ferenc és Bárdos Deák Ágnes

 

November 23. este 6 óra

Pécs, Művészetek Háza

Lázár Balázs Nézd, Lear papa verseskötetének bemutatója.

Az esten részt vesz Bertók László

 

November 23. este fél 8

StúdióK-Színház.

Borostyán-estek. A KÖLTŐ SZÍNHÁZA.

Balla Zsófia vendége Kántor P

 

November  24. este 8 óra

Magyarkanizsa, Művészetek Háza

Filmvetítés: Tolnai Ottó tájai

 

November 27.

Kalocsa, Szent István Gimnázium.  

A diákoknak felolvas Nagy Gergely, beszélgetőtársa Király Levente

 

November 27. este fél 6

A Műcsarnokban a Szépírók Társasága taggyűlést tart. 12 új tagot vett fel a Társaság: Bächer Iván, Böszörményi Gyula,  Cserna Szabó András, Elek Tibor,  Fabó Kinga,  Jenei  Gyula, Jenei László, Pénzes Tímea, Pollágh Péter,  Tarján Tamás,  Tötösy Steven, Varga Virág

 

November 28. este 6 óra

Székesfehérvár, Városi Képtár, Deák Gyűjtemény

Tóth Kriszta irodalmi estje - beszélgetőtársa Pallag Zoltán az Árgus főszerkesztője

 

November 29.  este 7 óra

Alexandra Könyvesház Pódiuma

Lázár Balázs Nézd, Lear papa  című verseskötetének bemutatója

 

November 29. délután fél 5

Eger, Imola udvar.

Kőrösi Zoltán Milyen egy női mell c. hangoskönyvének bemutatója

 

November 30. délután 5 óra

Kolozsvár

Emese almája SZÉP SZÓ TÁR  - Kiss Ottó könyvbemutatója

 

December

 

December 4. délután 5 óra

Békéscsaba, Megyei Könyvtár

Emese almája SZÉP SZÓ TÁR - Kiss Ottó könyvbemutatója

 

December 5. délután 2 óra

Szekszárd, Illyés Gyula Megyei Könyvtár Gyerekkönyvtára

Kálnay Adél könyvbemutatója.

 

December 14.

Jászkarajenő, Petőfi Művelődési Ház és Könyvtár

Podmaniczky Szilárd bemutatja az  Idegpályáim emlékezete c. könyvét

 

December 15. délután 4 óra

Lehel Csarnok Galériáján karácsonyi dedikálás, irodalmi találkozó, képzőművészeti kiállítás és zenei programok

 

 

English

Hírek

Szolidaritási nyilatkozat

A Szépírók Társasága nyilatkozatot adott ki annak kapcsán, hogy a minap Follinus Anna egy interjúban beszámolt róla, hogy egykori kiadói hogyan használták ki testileg és lelkileg éveken keresztül.

sikis sikis izle porno mobil porno turk porno